YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yalnız Değilsiniz Türkiye'nin En Büyük Ailesi Projesi"
"Yalnız Değilsiniz Türkiye'nin En Büyük Ailesi Projesi"
17 Ekim 2015 16:36
"Yalnız Değilsiniz, Türkiye'nin En Büyük Ailesi Projesi" kapsamında, kentte şehit çocuklarına tablet ve dizüstü bilgisayar hediye edildi.

Üsküdar Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde düzenlenen törende konuşan İstanbul Vali Yardımcısı Adnan Çakıroğlu, bir toprak parçasının vatan olabilmesinin ancak uğrunda kaybedilen hayatlar ve mücadelelerle mümkün olabildiğini söyledi.

Türkiye'nin bekası için teröre onlarca şehit verilmesinin herkesi derinden yaraladığını aktaran Çakıroğlu, "Topraklarımızın bölünmesine ve istila edilmesine ne biz ne de bizden sonraki nesil, hiçbir zaman müsaade etmeyecektir. Bilinmelidir ki, Türk milletinin azim ve kararı her türlü zorluğu yenmeye, Türkiye'yi sonsuza kadar yaşatmaya muktedirdir" diye konuştu.

Çakıroğlu, şehit yakınlarının her türlü sorunlarında her zaman yanlarında olduklarını ve olacaklarını anlatarak, bilgisayar ve tablet alan çocuklara da yaşamlarında sağlıklı ve mutlu günler diledi.

- "Türkiye'nin en büyük ailesiyiz" 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Önal İnaltekin ise bakanlık çalışmalarının taşradaki işlemlerini kendilerinin yürüttüğünü söyledi. 

Son yıllarda 22 bin 700 şehit yakınının devlette istihdam edildiğini hatırlatan İnaltekin, "Türkiye'nin en büyük ailesiyiz. Sizler de bizim baş tacımızsınız. İnşallah bundan sonra biz sizinle büyük olacağız" ifadelerini kullandı. 

İnaltekin, Türkiye'nin verilecek bir karış bile toprağının olmadığını belirterek tüm şehitlerin önünde saygıyla eğildiğini aktardı.

Konuşmaların ardından 0-16 yaş grubundaki çocuklara tablet bilgisayar, 17- 22 yaş grubundakilere dizüstü bilgisayar verildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler