YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yakılan ceset bir çocuğa ait çıktı
Yakılan ceset bir çocuğa ait çıktı
18 Eylül 2010 16:42
Babasından oyun oynamak için 1 saatliğine izin alan 12 yaşındaki çocuğu öldüren katillerin daha sonra metruk binayı ateşe verdikleri ortaya çıktı.

Malatya'da metruk bir binada gece meydana gelen yangının ardından bir vahşet ortaya çıktı.

Zaviye mahallesi Hasanbey Caddesi yanındaki alanda bulunan harabe bir evde yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine giden itfaiye ekipleri yangını 30 dakika sonra kontrol altına aldı. Ekipler soğutma çalışmasına başladığı sırada bir cesetle karşılaştı. Tamamen yandığı tespit edilen cesedin cinsiyeti ve kimliği belirlenemedi. Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı tarafından inceleme yapıldı. İncelemenin sonrası ceset, cinsiyeti ve ölüm nedeni ile kimliğinin belirlenmesi amacıyla otopsi yapılmak üzere Malatya Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Yapılan ilk incelemede cesedin 12 yaşındaki Kenan Bahattin Avşar'a ait olduğu belirlendi. Kenan Bahattin Avşar'ın önce öldürüldüğü daha sonra delillerin kaybedilmesi için metruk binanın ateşe verildiği öğrenildi.
   

Avşar'ın eve dönmemesi üzerine dün gece yangının ardından olay yerine gelen Avşar'ın annesi ve kardeşleri, polisin "Sizin çocuğunuz olamaz, yangında kül olan ceset yetişkin bir bireye ait' cevabı üzerine ayrılmıştı. Gecenin ardından evlerinin 100 metre ilerisindeki harabe binada yanan kişinin çocukları olduğunu öğrenen Avşar ailesi olayın acısını yaşıyor. Baba Özcan Avşar, oğlunun oyun oynamak için akşam saat 19.00'da izin aldığını, saat 20.00 sularında ise yangının çıktığını duyduklarını söyledi. 
   

Oğlunun çok sessiz bir çocuk olduğunu ve böyle bir ölüme kurban gitmesine şaşırdıklarını anlatan baba Avşar, "Oğlum 1 saatliğine oyun oynamak için izin istedi. Bende izin verdim. Dışarı çıktı ama bir daha gelmedi. İzin verdikten 1 saat sonra yangını gördük. Oğlumuzda eve gelmeyince şüphelendik. Eşim ve büyük oğlum yangının olduğu yere gitti. Ancak oradaki görevliler 'cesedin 35 yaşlarında bir insana ait olduğu' cevabını verince geri geldiler. Ancak bugün cesedin oğluma ait olduğunu duydum. Çok üzgünüz. Hiçbir düşmanı yoktu. Niye öldürüldüğünü bilmiyorum" dedi. 
   

CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler