YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yağmur İstanbul'u felç etti
Yağmur İstanbul'u felç etti
08 Eylül 2014 10:15
İstanbul'da sabah erken saatlerde başlayan şiddetli yağış bir çok ilçede etkili oldu.

İstanbul'da Sabah erken saatlerde başlayan yağıştan dolayı Yayalar ve sürücüler zor anlar yaşadı. Maltepe sahil yolunda kavşaklarda ve yol kenarında biriken su birikintileri araç geçişlerini zorlaştırdı. Sabah saatlerinde işe gitmek için yola çıkan vatandaşlar otobüs duraklarına ve köprü altlarına sığınarak yağmurdan korunmaya çalıştı.

Bu arada itfaiye ekipleri Maltepe ilçesinde aldıkları yoğun ihbarları değerlendirerek su tahliyesi yaptı. Maltepe Başıbüyük Mahallesi'nde Yarıcı Sokak üzerinde bir lojmana yıldırım isabet etmesi sonucu yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürdü.

Avrupa Yakası'nda Sarıyer, Şişli, Kağıthane, Zeytinburnu, Fatih, Beşiktaş, Bayrampaşa, Arnavutköy, Gaziosmanpaşa, Sultangazi ilçelerinde kısa süreli şiddetli yağışlar görüldü.

Trafik kilit

Yağmurun ve haftanın ilk günü olmanın etkisiyle İstanbul'da trafik kilitlendi. Boğaz Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Anadolu ve Avrupa geçişleri iki yönlü tıkandı.

TEM ve E5'te, bağlantı yollarında uzun araç kuyrukları oluştu. Yaşanan küçük çaplı trafik kazaları ve araç arızaları da trafik kaosunun artmasına neden oldu. Okulların başlamasına çok az bir süre yaşanan bu trafik, İstanbulluları endişelendirdi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler