YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yağmur Eskişehir'i vurdu
Yağmur Eskişehir'i vurdu
15 Haziran 2013 08:22
Eskişehir'de etkili olan sağanak sonucu yaşanan trafo arızasından dolayı bazı mahallelere elektrik verilemiyor.

Alınan bilgiye göre, öğle saatlerinde başlayan ve akşama kadar süren sağnak sonucu Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda bulunan elektrik trafosu su almaya başladı.

Yaklaşık bir metre yüksekliğinde su dolan trafoda arıza oluşması sonucu kentteki bazı mahallelerde elektrik kesintisi yaşandı.

Arıza sonrası itfaiye, Su ve Kanalizasyon İdaresi ile Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş (OEDAŞ) ekipleri trafodaki suları boşaltmak için çalışma başlattı.

OEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Gedik, AA muhabirine,yoğun yağmur sonrası çamurlu suların logar kapaklarını tıkadığını, bunun sonucunda trafoların suyla dolup arıza oluştuğunu kaydetti.

Ekiplerin su tahliye çalışmalarının sürdüğünü anlatan Gedik, "Şu an şehrin yaklaşık 5'te 1'ine elektrik veremiyoruz. Elimizde olmayan nedenlerden kaynaklanan bu arızadan dolayı Eskişehirli hemşerilerimizden özür dileriz" dedi.

Gedik, yağmur sonrası Eskişehir'in Sivrihisar ile Kütahya'nın Gediz ilçelerinde de ufak çapta arızaların olduğunu dile getirerek, bu sorunların giderildiğini aktardı.

OEDAŞ Eskişehir İşletme Müdürü Hamdi Öztürk de enerji merkezinde yaklaşık 1 metre su birikmesi üzerine kısa devre oluştuğunu ve sistemin devre dışında kaldığını anlatarak, en kısa zamanda suyu boşaltıp sistemi tekrar çalıştıracaklarını söyledi.

Öte yandan, yaşanan arıza nedeniyle kentteki bazı trafik lambalarının çalışmaması sonucu belli noktalardaki kavşaklarda sürücüleri trafik polisleri yönlendiriyor.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler