YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
West sendromlu kıza akılalmaz işkence!
West sendromlu kıza akılalmaz işkence!
12 Kasım 2013 20:14
West sendromlu 14 yaşındaki kızlarının ayrıldığı eşi tarafından aç bırakılarak ölüme terk edildiğini iddia eden anne Birgül Çarkıcı’nın suçlamalarına baba cevap verdi.

Baba Erhan Kömürcü, “2 yıldır çocuğundan habersiz yaşamış bir kadının beni, 8 yıldır baktığım çocuğumu aç bırakmakla suçlaması komik” dedi.İstanbul'da West sendromlu olarak dünyaya gelen ve babasının yanında yaşayan 14 yaşındaki Tuğçe Kömürcü, geçirdiği rahatsızlık sonrasında kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Hastanede tedavi altına alınan Tuğçe’nin annesi Birgül Çarkıcı, kızının ölecek derecede zayıfladığını ve bunun babasının Tuğçe’yi aç bırakması sonrasında meydana geldiğini iddia ederek baba hakkında suç duyurusunda bulundu. 14 yaşındaki West sendromlu kızının yemek yemediği ve kustuğu şikayeti ile hastaneye tedavi amaçlı getirdiğini söyleyen baba Erhan Kömürcü ise iddiaları yalanladı.

Baba Erhan Kömürcü, “Ben evlilik yüzüğümü satarak çocuğuma bakmış bir babayım, 2 yıldır çocuğundan habersiz yaşayan, ona ulaşmamamız için telefonlarımızı engelleyen ve anne olarak gören bir kadının beni kızımı öldürmekle suçlamasına şaşırıyorum” dedi.
8 yıldır kızları Tuğçe Kömürcü’nün bakımı için elinden gelen fedakarlığı gösterdiğini söyleyerek anne Birgül Çarkıcı’nın iddialarını reddeden baba Erhan Kömürcü, “Tuğçe’yi aç bırakmam söz konusu bile değil.

Kızım son 6 aya kadar çok iyiydi. Sonra birden zayıflamaya başladı. Daha önce iki kez hastaneye götürdüğümde antibiyotik ve serum verdiler ve kızım 8 saat sonra gayet iyi bir şekilde taburcu edildi. Bu süreç içerisinde kızımda zayıflama devam ediyor bizde bu durumu hastalığına yoruyorduk. Ama tedavisinden sonra yemesi içmesinde, tepkilerinde bir değişme, gerileme olmuyordu.

Son götürdüğümde ise 3 ayrı kan tahlili yaparak kızımın kanında mikrop olduğunu ve hastanede tedavi olması gerektiğini söyleyerek kızımı çocuk servisine yatırdılar. Ben 1 gece kızımın yanında kaldım ancak odada kalan diğer hastaların refakatçileri bayan olduğundan rahatsız oldum.

Şimdiki eşimin de okula giden çocuklarıma bakmak zorunda olması nedeniyle eski eşim Birgül Çarkıcı’yı arayak gelmesini söyledim. Kendisine ilk aramamda ulaşamadım çünkü numaramı engellemişti. Sonra yabancı bir numaradan açtığımda Birgül’e ulaşabildim. Geldi ve ‘Kızımı ben sana böyle emanet etmedim dedi’” diye konuştu.

Anne Birgül Çarkıcı’yı 2,5 yıldır kızları Tuğçe Kömürcü ile ilgilenmediğini ve kızlarının velayetini almak istemesinin altında başka şeyler aradığını dile getiren baba Kömürcü, “Benim kızım her zaman iştahla yemeğini yer. Hiçbir zaman kızımı aç bırakmadım. Çiğneyerek yiyemediğinden sabah kalktığımda ilk işim kızıma sütünü ve bisküvisini vermek oluyor.

Sonrasında öğlen yemeği ve yemeğin yanında bir tatlı veriyorum ki şeker ihtiyacını gidersin. Akşam olunca da çorbasını yediriyorum. Şimdi annesi çıkmış benim kızımı aç bırakarak ölüme terk ettiğimi söylüyor. Ben 8 yıldır bu çocuğa en iyi şekilde bakabilmek için mücadele ettim. Asıl 2,5 yıldır çocuğu ile ilgilenmeyen anneye hesap sormak lazım değil mi?” şeklinde konuştu.

2009 yılında evlendiğini ve 4 çocuğu olan şimdiki eşinden de bir çocuğu dünyaya gelen Erhan Kömürcü, “Tuğçe benim kızım ve ne onu ne de diğer çocuklarımı birbirinden ayırt ederek sevdim. Hepsine aynı sevgiyi ve özeni gösterdim. Her çocuğumun ihtiyacını karşıladığım gibi Tuğçe’nin de her ihtiyacını karşıladım. Kızımın düşme tehlikesi olduğundan ona özel yatak yaptırdım.

Benim çocuklarım da Tuğçe’yi öz kardeşleri, eşim de öz kızı gibi sever. Birgül’ün şikayetçi olacağını duyan eşim ‘Tuğçe’yi bizden almasınlar’ diye bana yalvardı. 2,5 yaşındaki kızım sabah kalktığında ‘Tuğçe Ablam nerde’ diye soruyor. Söylesenize böyle bir ailede Tuğçe’nin aç bırakılması, bakımsız kalması mümkün mü?” diye konuştu.

Tuğçe’nin tedavisinin yapılması için elinden geleni yine yapacağını ve kızının eski kilosuna kavuşması için gerekirse başka doktorlarla görüşeceğini baba Kömürcü, “Tuğçe bu zamana kadar yanında olan beni babası ve şimdiki eşimi annesi olarak biliyor. Kızım tekrar sağlığına kavuşarak evine yani evimize gelecek. Bir dava süreci başladı anne velayetini almak istiyor. Mahkeme kızımıza kimin daha iyi bakacağına karar verecek ama tekrar söylüyorum ben kızımı vermek istemiyorum” dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler