YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vücut geliştirme sporcusu bıçaklanarak öldürüldü
Vücut geliştirme sporcusu bıçaklanarak öldürüldü
08 Ağustos 2016 16:03
Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde kardeşleriyle vücut geliştirme salonu işleten milli sporcu Vasfi Efe, aile arasında çıkan kavga sırasında bıçaklanarak hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, vücut geliştirme milli sporcusu Vasfi Efe (31) ile kendisini gibi vücut geliştirme sporuyla uğraşan kardeşleri Saffet Efe (35) ve Çetin Efe (42), ailevi sorunlar yüzünden tartıştıkları akrabaları İrfan E'nin Çarşı Mahallesi'ndeki evine gitti.

İddiaya göre, yanına ekmek bıçağı alan İrfan E. (30) ile Fatih Ç. (37), isim benzerlikleri olan Ayhan E. (41) ve Ayhan E. (42), akrabaları olan vücut geliştirme sporcusu 3 kardeşle kavga etmeye başladı.

Yaralanan 3 kardeşten göğsüne aldığı bıçak darbesiyle yere yığılan Vasfi Efe, kaldırıldığı Manisa Devlet Hastanesinde kurtarılamadı.

Yaraları hafif olan vücut geliştirme antrenörleri Saffet ve Çetin Efe ise tedavilerinin ardından taburcu oldu.

Polis, bıçak kullandıkları öne sürülen İrfan E. ve Fatih Ç'yi gözaltına aldı. 

Otopsi işlemlerinin ardından milli sporcu Vasfi Efe için ikindi vakti Kırtık Mezarlığı girişindeki Yusuf Sedat Altıntaş Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenazeye, Vasfi Efe'nin babası Ekrem Efe, annesi Şefika Efe ve olayda yaralanan kardeşlerinin yanı sıra CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Manisa Baro Başkanı Ali Arslan, CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Kılınan namazın ardından Vasfi Efe'nin cenazesi, Kırtık Mezarlığında toprağa verildi. 

Vasfi Efe'nin farklı tarihlerde katıldığı Türkiye Şampiyonalarında çok sayıda birinciliği olduğu, son olarak bu yıl 2-6 Mayıs'ta İspanya'da yapılan Avrupa Şampiyonasında 4'üncülük aldığı belirtildi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler