YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vivdansızlığın böylesi
8 yaşındaki oğlunun üzerine 2 kilo eroin bağladı
Vivdansızlığın böylesi
05 Haziran 2010 / 20:43 Güncelleme: 05 Haziran 2010 / 20:44

Ağrı'nın Patnos ilçesinde şehirlerarası bir otobüste yolculuk yapan ilköğretim 2. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki bir çocuğun üzerinde yapılan aramada 2 kilogram eroin ele geçirildi. 

Van'ın Başkale ilçesinden İstanbul'a doğru yolculuk yapan T.G. ve oğlu M.G.'nin yolculuk yaptıkları otobüs, Patnos'ta Sanayi Kavşağı mevkiinde durduruldu. Patnos Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleriyle birlikte aramaya katılan narkotik köpeği 'Mirko', 8 yaşındaki çocuğun yanına yaklaşınca tepki verdi. Ekipler tarafından aranan çocuğun kazağının altına giydiği yeleğin içine gizlenmiş vaziyette 2 kilogram eroin yakalandı. Emniyet Müdürlüğünde ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edilen baba T.G. adlı şahıs, mahkeme tarafından tutuklanarak Erciş Kapalı Cezaevi'ne konuldu.  
 

Uyuşturucu kaçakçılığı yapan şahsın, şüphe uyandırmamak için küçük yaştaki çocuğunu kurye olarak kullandığı ve yeleğin içine sakladığı eroinleri İstanbul'a götürmeye çalıştığı öğrenilirken, Patnos'a gelinceye kadar bir kaç arama noktasını geçtikleri belirtildi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler