YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vicdansız insanlar!
Vicdansızlar 2 yaşlı kadını evinde gasp etti
Vicdansız insanlar!
19 Kasım 2009 / 22:32 Güncelleme: 19 Kasım 2009 / 22:35

Manisa'da kar maskeli iki kişi, bakıma muhtaç yaşlı kadının evine girerek ev sahibi ve kendisi gibi yaşlı bakıcıyı önce darp etti, ardından altın bilezikleri gasp edip kayıplara karıştı. 

 
Olay bu akşam saat 19.00 sıralarında meydana geldi. Kar maskesi kullandıkları öne sürülen siyah giysili iki genç, bir apartmanın 2. katında yalnız yaşayan 83 yaşındaki Bahriye Göksedef'in evine girdiler. Zili çalarak eve giren şahıslar, kapıyı açan bakıcı 79 yaşındaki Ümmügül Ölçen'i etkisiz hale getirip banyoya kilitlediler. Ardından odaya girip bakıma muhtaç ev sahibi Bahriye Göksedef'in kolundaki altın 3 bileziği almaya çalıştılar. Bu sırada gaspçılara direnen her iki yaşlı kadın da darp edildi. Şahıslar zorla aldıkları altın bileziklerle birlikte evi terk ederek kayıplara karıştı. 
 

Olayın hemen ardından yaşlı kadınların yardım çığlıklarını duyan komşuları durumu polise bildirdi. Eve gelen Olay Yeri İncelem Ekibi, apartman girişinde ve evde parmak izi çalışması yapılırken, yüzlerinden ve kollarından yaralanan iki yaşlı kadın da Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.  
 

Evin bakıcısı 79 yaşındaki Ümmügül Ölçen, "Kapıyı açar açmaz yüzleri maskeli iki genç üzerime çullandı. Beni banyoya kilitleyip odada bulunan ev sahibi Bahriye Göksedef'in kolundan altınları almışlar. Şahısların birinin elinde bıçak vardı ve boynuma dayayıp ölümle tehdit etti. "Annemi kurtaracağım" diye bağırıyordu. Çok kortum." dedi. Hastaneden sedye ile alınarak ambulansla tekrar evine götürülen Bahriye Göksedef de büyük korku yaşadığını söyledi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler