YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Veliler okul müdürünü böyle darp etti!
Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Mumcular beldesinde velilerin bir okul müdürünü darp etmesi güvenlik kamerasına yansıdı.
Veliler okul müdürünü böyle darp etti!
23 Mart 2013 / 18:20 Güncelleme: 23 Mart 2013 / 18:26

Edinilen bilgiye göre, 21 Mart Perşembe günü Mumcular beldesindeki Sitare Öskan Çok Programlı Lisesi’nde 3 öğrenci okul müdürü ve öğretmenlerden dayak yedikleri iddiası ile ailelerine haber verdi. Bunun üzerine okula gelen veliler, Okul Müdürü Cafer U.’nun odasına çıktı. Bir müddet okul müdürü ile konuşan 2 veli, daha sonra müdürü dövmeye başladı. Olay üzerine jandarma ekipleri okula gelirken, öğrenciler ve öğretmenler jandarma karakoluna giderek ifade verdi. O.A. (15), S.G. (15) ve A.G. (15) adlı öğrenciler, ders esnasına gülünce İş Bilgisi öğretmeni M.Ö.K.’nün sınıfın ortasında kendilerine dayak attığını ve daha sonra müdürün odasına gittiklerini, odada ise Okul Müdürü Cafer U. ve bir öğretmen tarafından dayak yediklerini ileri sürdüler. Başlatılan soruşturma kapsamında 25 öğrencinin, okul müdürü ve öğretmenlerin ifadeleri alındı. Şiddet gördüğünü iddia eden 3 öğrenci ise Bodrum Devlet Hastanesi'nden darp raporu alarak, savcılık, valilik ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne suç duyurusunda bulundu.

Olayla ilgili Eğitim Bir Sen Bodrum Şube Başkanı Serdar Öner yaptığı açıklamada, “21 Mart Perşembe günü Mumcular Sitare Öskan Çok Programlı Lisesi’nde üyemiz ve Okul Müdürü Cafer U. makamında iki kişinin saldırısına uğramış ve darp edilmiştir. Olayı okul müdürlüğüne değil, devletin makamına ve varlığına yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyoruz. Olay okul kameraları tarafından kayıt altına alınmış olup, görüntüler adli makamlara teslim edilmiştir. Olayı Eğitim Bir Sen olarak şiddetle kınıyoruz” dedi.

Eğitim Bir Sen Milas Şube Başkanı Şahin Akın ise, “Öğretmenimiz, Müdürüm Cafer U.’ya yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyoruz. Bu saldırı Eğitim Bir Sen üyesi olsun veya olmasın bütün eğitim camiasına yapılan bir saldırıdır. Biz diyoruz ki eğitime uzanan eller kırılsın. Bundan çıkar temin etmek isteyen insanlara fırsat vermeyeceğiz” ifadelerini kulandı.

Öte yandan, jandarmaya ifade veren 25 öğrenciden 20’sinin 3 öğrencinin dayak yemediği ve öğretmenlerin öğrencileri dövmediği yönünde ifade verdiği öğrenildi. 2 öğrencinin ise okul müdürüne giderek dayak yediklerini iddia eden öğrencilerin okul lavabosunda birbirlerine yumruk attıklarını söyledikleri öğrenildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler