YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vatandaşa bufalo yedireceklerdi
Depoda yapıyan baskında şoplanmış halde 1.5 ton bufalo eti ele geçirildi
Vatandaşa bufalo yedireceklerdi
11 Şubat 2010 / 16:12 Güncelleme: 11 Şubat 2010 / 16:14

Gaziantep'in Şehitkamil İlce Belediyesi Zabıta Gıda kontrol ekipleri ve Tarım İl Müdürlüğü gıda kontrol ekiplerinin ortaklaşa yaptığı operasyonda Hindistan'dan alınarak Suriye üzerinden Türkiye'ye kaçak getirilen 1.5 ton bufalo eti ele geçirildi. 
 

Zabıta ve Tarım Müdürlüğü ekipleri yapılan çalışmalar sonucunda soğuk hava deposuna baskın yaptı. Depoda yapılan aramalarda şoklanmış paketler halinde 1.5 ton kaçak bufalo eti ele geçirdi. 
 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, başarılı bir operasyonla halkın sağlığını tehdit edecek etlerin ele geçirildiğini belirterek, "Şehitkamil Belediyesi zabıta gıda kontrol ekipleri, Tarım İl Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri ortak bir operasyon yapmıştır. Etlerin piyasaya sürülmeden yakalanması bizim için çok önemliydi. Halkın sağlığını koruma noktasında hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz. Özellikle gıda konusunda son derece hassas davranıyoruz. Bundan sonraki süreçte de gerek et ve et ürünleri gerekse diğer gıda ürünleri konusundaki hassasiyetimiz artarak devam edecektir"  dedi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler