YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Varto'da başına ödül konulan teröristler afişle duyuruldu
Varto'da başına ödül konulan teröristler afişle duyuruldu
26 Mayıs 2016 17:40
Muş'un Varto ilçesinde, başına ödül konulan teröristlere ilişkin İl Emniyet Müdürlüğü ile Jandarma Komutanlığınca hazırlananafişler birçok yere asıldı.

Polis ekipleri tarafından tarafından kamu binalarının girişlerine vepencerelerine "Teröre hep birlikte dur diyelim. Teröristi ihbar et, huzur ve güvenliğe destek ol" yazan afişler asıldı.

Aranan kişilere ilişkin bilgiler ve ödül miktarlarının da yer aldığı afişlerde, vatandaşların bu kişileri "Alo 140" hattını arayarak ihbar etmeleri istendi.

İhbarda bulunacak kişilerin bilgilerinin kesinlikle gizli tutulacağı vurgulanan afişlerde, şu bilgilere yer verildi:

"Terörle Mücadele Kanunu'na giren suçların aydınlatılmasını ve suç faillerinin yakalanmasını sağlayan ihbarcı, yardımcı, ihbar eden kişilere müracaatı halinde ödüllendirme yapılacaktır. 

Terör örgütleri içerisinde faaliyet yürüten kimlik bilgileri tespit edilmeyen, sonuçları itibarıyla toplumda infial, etki yaratabilecek 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki suç ve suçlulara ilişkin ihbarlar da komisyonca değerlendirilerek ödül verilecektir. Ödül verilecek kişilere ait bilgiler kesinlikle gizli tutulacaktır. Bu kişilerin kimliklerini ifşa edenler hakkında Türk Ceza Kanunu ilgili maddelerince işlem yapılacaktır." 

Listede yer alan teröristlerin yakalanmasına yardımcı olanlara 200 bin ile 1 milyon lira arasında değişen tutarlarda ödül verilecek.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler