YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van'daki terör operasyonunda 5 kişi tutuklandı
Van'daki terör operasyonunda 5 kişi tutuklandı
04 Ekim 2015 19:06
Van'ın Özalp ilçesinde düzenlenen terör operasyonunda "canlı kalkan" olarak güvenlik güçlerini engellemeye çalıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 32 kişiden 5'i tutuklandı.

Van'ın Özalp ilçesine bağlı Tepedamı Mahallesi kırsalında terör örgütü PKK mensuplarının bulunduğu bilgisi üzerine bölgede operasyon gerçekleştiren ve 1 teröristi etkisiz hale getiren güvenlik güçlerinin, bir eve sığınan diğer örgüt mensuplarına yönelik yürüttüğü çalışmayı "canlı kalkan" olarak engelledikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 32 kişi ifade işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı.

Savcılık, aralarında İlçe Belediye Başkanı Handan Bağcı ve DBP İlçe Eş Başkanı Yakup Almaç'ın da bulunduğu 9 şüpheliyi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti, 23 kişiyi serbest bıraktı.

Nöbetçi mahkemece ifadeleri alınan zanlılardan Almaç ve 4 kişi "terör örgütüne yardım etmek" ve "güvenlik güçlerine görevini yaptırmamak için direnmek" suçundan tutuklandı.

Bağcı'nın da aralarında bulunduğu 4 kişi de adli kontrol uygulaması kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Mahkeme, Bağcı'ya yurt dışına çıkma yasağı getirdi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler