YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van Erciş'te gerginlik
Van Erciş'te gerginlik
11 Kasım 2010 18:23
Katiller Yakalandı İddiası Erciş'i Karıştırdı

Van'ın Erciş ilçesi Çelebibağı beldesinde anne ve 4 çocuğunu öldüren kişilerin yakalandığı yönündeki söylenti üzerine İlçe Jandarma Komutanlığı Merkez Karakolu önünde toplanan vatandaşlar, gergin anlar oluşturdu. Vatandaşlar, ''katilleri bize verin'' sloganları atınca güvenlik güçleri gruba müdahale etti.
       

Çelebibağı beldesinde yaşayan Saide Aslan ile çocukları Sinan, Pınar, Fatma ve Mevlüt'ün 3 gün önce evlerinde ölü bulunmasıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Soruşturma kapsamında, şimdiye kadar aile reisi Burhan Aslan, çocukları Murat ve Emre ile Aslan ailesinin komşuları ve çok sayıda yakınının ifadesine başvuruldu. Soruşturma devam ederken, ilçede 'katillerin yakalandığı' söylentisi yayıldı. Söylentiler üzerine akşam saatlerinde İlçe Jandarma Komutanlığı Merkez Karakolu önünde toplanan kalabalık bir grup, katillerin kendilerine verilmesi için sloganlar attı. Kalabalığın artması üzerine gergin anlar oluştu. Polisin 'dağılın' ikazına rağmen grup, taşkınlığını devam ettirdi.
       

Kaymakam Ramazan Fani'nin olayın faillerinin henüz yakalanmadığını söylemesine rağmen grup dağılmadı. BDP İlçe Başkanı Ramazan Alver de vatandaşlara sakin olmaları çağrısında bulundu. Yapılan ikazlar sonrası polis grubu dağıtarak karakol önünden uzaklaştırdı. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler