YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Valiz cinayetinde tutuklama
Valiz cinayetinde tutuklama
30 Aralık 2009 17:31
Valiz cinayeti soruşturmasında 1 kişi daha tutuklandı

Kocaeli Gebze'de 2 kişinin öldürüldükten sonra parçalanarak valiz içinde boş bir araziye gömülmesi olayı ile ilgili 4 zanlı daha adliyeye sevk edildi. Bu zanlılardan 3'ü serbest bırakıldı, 1'i tutuklandı.
 

Emniyet'teki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen 4 zanlı, sağlık kontrolünün ardından soruşturmayı yürüten savcı Süleyman Pehlivan tarafından sorgulandı.
 

Öldürüldükten sonra parçalanarak valize konulan cesetleri Kocaeli Gebze'de boş bir arsaya gömülen Cengiz Nurçin ve Nizam Polat cinayetine karıştığı öne sürülen Kenan Ö., Mehmet Ö., Çetin S. ve Emrullah Emre S. isimli zanlılar adliyeye sevk edildi.
 

Kenan Ö., Mehmet Ö. ve Emrullah Emre S. savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı. Çetin S. ise, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan zanlı Çetin S., tutuklandı. Olayla ilgili tutuklananların sayısı 3'e yükseldi.
 

Öte yandan, olayla ilgili dün adliyeye sevk edilen 4 zanlıdan 1'i savcılık tarafından serbest bırakıldı. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen 3 kişiden 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bir zanlı da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler