YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Valilik: 3 PKK'lı ölü ele geçirildi
Valilik: 3 PKK'lı ölü ele geçirildi
21 Mayıs 2016 17:25
BİNGÖL'de PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için merkez Ortaçanak bölgesinde sürdürülen operasyonlarda, 3 terörist ölü ele geçirildi.

Bingöl Valiliği'nden yapılan açıklamada, teröristlerle birlikte çok sayıda silah ve mühimmatın da ele geçirildiği yer aldı. Açıklamaya göre, 49'uncu Komando Tugayı Harekât Komutasındaki Bingöl İl Jandarma Komutanlığına bağlı timler tarafından merkez Ortaçanak bölgesinde PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için 'Şehit Jandarma Komando Er Elvan Çınar-3' operasyonu başlatıldı. 

Barınma alanları saptanan teröristler, Ortaçanak kesiminde güvenlik güçleri ile çatışmaya girdi ve 3 PKK'lı öle ele geçti. Operasyonda ayrıca PKK'lılara ait 4 Kalaşnikof, 15 kalaşnikof şarjörü, 160 kalaşnikof fişeği, 6 el bombası, 1 video kamera, 3 kütüklük, 2 sırt çantası, 3 şemsiye, 1 matara, 2 yelek, 2 mont, 2 eldiven, 2 panço, 1 uyku tulumu, 2 iç çamaşırı, 5 çift çorap, 1 jeneratör, 1 parafon hap, 1 burun spreyi, 1 diş fırçası, 1 diş macunu ele geçirildi. 

Bingöl Valiliği açıklamasında "Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir" denildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler