YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali'den bürokrata fırça
Vali'den toplantıya geç katılan bürokratlara ve ismini yanlış okuyan sunucuya fırça...
Vali'den bürokrata fırça
29 Mart 2010 / 17:17 Güncelleme: 29 Mart 2010 / 17:31

Erzurum'da düzenlenen "Çocuk Dayanışma ve Eğitim Merkezi" törenine geç gelen bürokratlar ve ismini yanlış söyleyen sunucu Vali Sebahattin Öztürk'ü kızdırdı. Vali Öztürk, kızgınlığını kürsüde dile getirerek, "Toplantılara zamanında gelmeyi ve hitap edeceğiniz kişinin ismini doğru bilmeniz lazım" dedi. 

Erzurum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından ortak hazırlanan proje ile aileleri tarafından sokakta çalışan çocuklar bir çatı altında toplanarak eğitilecek. Merkez Palandöken ilçesi, Yıldızkent semtinde yaptırılan Çocuk Dayanışma ve Eğitim Merkezi törenle açıldı. 

Vali Sebahattin Öztürk tarafından açılışı gerçekleştirilen merkezde sokakta çalışan 217 çocuk aileleri ile birlikte rehabilite edilerek eğitilecek. Spor, müzik, resim ve bilgisayar konularında haftanın belirli günlerinde çocuklara ders verilecek. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında görevli Adem Akdağ ile Haluk İlhan'ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen proje bir yıl süreli olacak. Açılışta bir konuşma yapan Polis Okulunda görevli 4. sınıf Emniyet Müdürü Selçuk Zengin, projedeki amaçlarının çocukları sokaktan kurtarmak ve okula kazandırmak olduğunu belirtti.  

Daha sonra bayan sunucu tarafından Vali Sebahattin Öztürk, Selahattin Öztürk şeklinde anons edilerek kürsüye davet edildi. Kürsüye gelen ve konuşmasına tepkili olarak başlayan Vali Öztürk, ilk olarak kızgınlığını dile getirdi. 

Vali Öztürk, "Bir kere toplantının nasıl yapıldığıyla ilgili bazı problemlerimizin olduğunu ben burada 5 aydır gözlemliyorum. Başlangıç olarak şunu söylemekte fayda var katılacağımız toplantılara zamanında katılmayı öğrenmemiz lazım bu bir. İkinci olarak telgrafları mümkün mertebe sadece isim olarak sunmamız lazım bu iki. Hitap edeceğimiz kişinin ismini doğru bilmemiz lazım bu üç. Daha pek çok sayılabilir şuan gördüklerim bunlar. Arkadaşlar bunu öğreneceklerdir." dedi. 

Vali Sebahattin Öztürk, kızgınlık konuşmasının ardından konuyla ilgili olarak da, çocukları sefaletten kurtarmanın  insanlık görevi olduğu kadar dini bir görevde olduğuna dikkat çekerek, "Bizim amacımız Erzurum'daki çocukları sokaklardan ve istismardan kurtarmak. Erzurum bu konuda diğer illere göre biraz daha şanslı. Hedef önce Erzurum ama gönül ister ki önce Türkiye, sonrada dünyadaki bütün çocuklar sokaktan kurtulsun" diye konuştu. 

Vali Sebahattin Öztürk, daha sonra eğitim merkezini gezerek yetkililerden bilgi aldı. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler