YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali yardımcısıyım diye dolandırdı
Vali yardımcısıyım diye dolandırdı
06 Şubat 2010 17:35
İlginç dolandırıcılık, bir işadamının vali yardımcısını arayarak, "Sayın Valim parayı yolladım, yeterli mi?" diye sorması üzerine ortaya çıktı.

Bursa'da, vali yardımcısının adını kullanarak işadamlarından görme özürlü bir personel için yardım topladığı iddia edilen kişinin 54 bin TL para topladığı belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, kendisini Bursa Vali Yardımcısı Hüseyin Eren olarak tanıtan bir kişi, inşaat işiyle uğraşan işadamlarını arayıp görme özürlü bir personel için yardım topladığını söyledi.
 "Bir personelimizi gözünden ameliyat yaptıracağız, ameliyatın Türkiye'de yapılma şansı yok 38 bin TL'lik ameliyat masrafının yüzde 50'sini fondan karşıladık. Ancak 7 bin TL gibi bir açığımız var. Bu açığı kapamak için yardım etmenizi istiyorum." diyen zanlı, bu yolla bir çok işadamından para aldı.
 

Ankara Sincan'da iki ayrı bankada açtığı hesaplara 3 günde 8 işadamından toplam 54 bin TL para para yatırılmasını sağlayan zanlı, son girişiminde yakalandı.
 

Dolandırıcılık olayı, bir çimento fabrikasının müdürü olan Burhan E.'nin gerçek vali yardımcısını arayarak "Sayın valim parayı yatırdım, yeterli olur mu acaba?" diye sorması üzerine ortaya çıktı.
 

Büyük şaşkınlık yaşayan vali yardımcısının yatırılan paranın dekontunu istemesinin ardından operasyon için düğmeye basıldı. Çorum'da 8 ayrı suçtan aranan ve 58 ayrı dolandırıcılık suçundan kaydı bulunan İsmail Sarıoğlu (48) adlı kişi, Bursa'dan gönderilen ekip tarafından Ankara Ostim'de yeğeni H.S.'nin (26) evinde yakalandı.
 

Zanlı, polisteki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek, hastanede tanıştığı bir işadamı adına iş yaptığı firmalardan para aldığını ve parayı o işadamına verdiğini; bunun karşılığında da harçlık aldığını iddia etti.
 

Zanlılar Emniyet'teki işlemlerinin ardından "unvan gaspı ve dolandırıcılık" suçundan adliyeye sevk edildi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler