YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali ve Emniyet Müdürü şaştı kaldı
Vali ve Emniyet Müdürü şaştı kaldı
19 Şubat 2012 22:20
Sinop Valisi Ahmet Cengiz ve Emniyet Müdürü Şeref Aytekin 24 yıl sonra büyük bir sürprizle karşılaştı.

Sinop Valisi Ahmet Cengiz ve Emniyet Müdürü Şeref Aytekin, 24 yıl önce polis akademisinde öğretmenleri olan Satılmış Baykuş ile Sinop'ta düzenlenen güreş müsabakasında karşılaştı.

Sinop'ta gerçekleştirilen Gençler Güreş Grekoromen Grup Birinciliği müsabakalarına izlemeye gelen Vali Cengiz ile Emniyet Müdürü Aytekin, müsabakalarda başhakem olarak görev yapan ve kendilerinin de 24 yıl önce polis akademisinde beden eğitimi öğretmenleri olan 56 yaşındaki Satılmış Baykuş ile karşılaştı.

Şaşkınlıklarını gizlemeyen Vali Cengiz ve Emniyet Müdürü Aytekin, yanlarına davet ettikleri Baykuş ile bir süre sohbet etti.

Hocalarını uzun yıllar sonra tesadüfen görmekten mutlu olduklarını belirten Vali Cengiz, şunları söyledi:

''Satılmış Baykuş hocamız benim ve emniyet müdürümüzün 24 yıl önce Ankara Polis Akademisi'nde beden eğitimi öğretmenimizdi. Bugün burada olduğunu az önce öğrendik. Bizim için sürpriz oldu. Çok duygulandık. 24 yıl aradan sonra kendisini burada görmekten çok memnun olduk. Hocamız polis akademisindeyken bizlere halata tırmanma konusunda eğitim verirken hatırlıyorum. Ben halata tırmanma konusunda başarılı değildim. Fakat kendisi uzun uğraşlar sonucu halata tırmanabilmemi sağlamıştı.''

İki öğrencisinin Sinop'ta Vali ve Emniyet Müdürü olarak görev yaptığını yeni öğrenen Baykuş ise aradan uzun süre geçtiği için Cengiz ve Aytekin'in öğrencilik yıllarını anımsayamadığını dile getirdi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler