YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali Vasip Şahin'den twitter yorumu
Vali Vasip Şahin'den twitter yorumu
08 Ocak 2015 13:42
İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beşiktaş Belediyesi’ni ziyaret etti. Şahin, yarın İstanbul'da okulları açık tutmaya çalışacaklarını söyledi. Twitter'da kendisine atılan mesajları da değerlendiren Şahin "Gençlerimiz çok esprili. Çok zeki nükteler yapıyorlar"

Şahin, bugün Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ı ziyaret etti. Şahin ve Hazinedar yaklaşık 45 dakika başbaşa görüştü. Basın mensupları görüntü almak için odaya girdiğinde Vali Şahin soru almak istemediğini, ziyaret sırasında açıklama yapmak gibi bir geleneğinin olmadığını söyledi.
 
Sıkıntı yaşanmaması için tatil kararı aldık
 
Buna rağmen Sultanahmet bombacısının kimliğiyle ilgili soruya Şahin, "Sayın Bakanımız zaten açıklama yaptı. Gelişmeler oldukça sayın Bakanımız açıklama yapacak" karşılığını verdi. Cuma günü için okullarda kar tatili olup olmayacağı sorusuna da yanıt veren İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Şu ana kadar ki tatillerimizi meteorolojik verilere göre yaptık.  

Bugünkü tatil gerekçemiz mevcut kar yağışından ziyade, küreme ve temizleme çalışmalarının sokak aralarında özellikle aksama ihtimaline karşın, don ve buzlanmadan mütevellit bir takım sıkıntılar yaşanmaması için tatil kararı aldık" diye konuştu. 
 
Okullarımızı açık tutmaya çalışacağız
 
Vali Şahin, "Yarınla ilgili bir değerlendirme yapacağız, çok olağanüstü bir durum görünmüyor. İnşallah yarın açık tutmaya çalışacağız okulları. Ama meteorolojik verilerde bir değişiklik olursa, onu da sizlerle paylaşacağız" şeklinde konuştu.  
 
Aksamaması için uğraşıyoruz
 
Araya giren Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar, "Oğlum mesaj atmış, tatil var mı diye soruyor" dedi. 
 
Vali Şahin bunun üzerine, "Çocuklarımız tabi tatilden çok mutlu oluyorlar. Ama biz çocuklarımızın eğitim öğretim hayatının aksamaması için her gün öğrenecekleri yeni bilgilerden geri kalmamasını önemsiyoruz" karşılığını verdi.

Çocuklar Twitter'da zeki espriler yapıyorlar
 
Twitter üzerinden kendisine yazılanları da değerlendiren Şahin, "Gençlerimiz çok esprili, çok zeki nükteler yapıyorlar. Bazen cevaplayamayacağınız derecede zeka ürünü espriler yapıyorlar" dedi.
 
Plaket yerine kitap
 
Başbakanın plaketle ilgili düşüncesine katıldığını ve belediye başkanı olduğundan beri hiç plaket vermediğini söyleyen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Vali Şahin’e Atatürk’ün Beşiktaş günlerini anlatan "Güle Güle Çocuklar" adlı kitabını hediye etti. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler