YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali Şahin'e öğrencilerden tatil yap sloganı
Vali Şahin'e öğrencilerden tatil yap sloganı
23 Nisan 2015 19:47
Maltepe Yaşam Spor, Kültür ve Eğlence Parkı'nda düzenlenen törende çocuklar Vali Şahin'e tatil yap sloganları attı.

Maltepe Yaşam Spor, Kültür ve Eğlence Parkı'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şöleni düzenlendi.

Şölene, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş katıldı. Tören yağışlı hava nedeniyle parka kurulan çadırda yapıldı. Şölende, TRT Çocuk Korosu sahne alarak şarkı söyledi. Ardından sahneye çıkan çocuklar halk oyunları gösterisi sergiledi.

Çocuklardan Vali Şahin'e: "Tatil yap"

Vali Şahin, resim, kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vermek için sahneye çıktı. Bu sırada alanda bulunan çocuklar “Tatil yap, tatil yap" şeklinde hep bir ağızdan bağırdı. 

Bunun üzerine Vali Şahin çocuklara seslenerek, “Sizleri çok seviyoruz. Hepinize başarılar diliyorum. İnşallah gerektiğinde tatil yapacaksınız ama biz sizin eğitiminize, geleceğe iyi hazırlanmanıza önem veriyoruz. Sizlere en faydalı olanı yapmaya çalışıyoruz. Sadece ondan emin olun yeter size" dedi. Ardından Kadir Topbaş da yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül verdi.

Şahin ve Topbaş engelli mehteran takımıyla fotoğraf çektirdi

Daha sonra engellilerden oluşan mehteran takımı sahne aldı. Engelli mehteran takımı şölen alanında bulunanlar tarafından uzun süre alkışlandı. Vali Şahin ve İBB Başkanı Topbaş sahneye çıkarak mehteran takımındakileri tek tek tebrik ederek fotoğraf çektirdi.

Polis köpek Gölge'nin şovu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Çevik Kuvvet Köpek Eğitim Merkezi'ne bağlı toplumsal olaylara müdahale köpeği Gölge, sahneye çıktı. Gölge köpek, yaptığı gösteriyle çocuklardan büyük ilgi gördü.

"Daha coşkulu kutluyoruz"

Düzenlenen şölenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Şahin, “23 Nisan coşkuyla kutlanıyor. Hava biraz yağışlı olduğu için bugün istediğimiz gibi programın tamamını gerçekleştiremedik. Format son yıllarda değişti biliyorsunuz. Daha çok coşkuyla, eğlenceyle, çocukların birlikte eğlenerek kutladığı bir bayram haline dönüştü. Bugün de hem içerideki programda hem de sonrasında çocuklar eğlenecekler. Tüm çocukların 23 Nisan Bayramı'nı tebrik ediyorum" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler