YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali Harput'tan şaşırtan itiraf
Bursa Valisi Şahabettin Harput, evlilikte 40 yılını çiftlere yastık hediye etti. Vali Haput, “Bende sinirlendiğimde evde hanıma patlıyorum” dedi.
Vali Harput'tan şaşırtan itiraf
19 Ekim 2012 / 10:38 Güncelleme: 19 Ekim 2012 / 10:47

''Bir Yastıkta 40 Yıl” ödül töreninde evliliklerinde 40 yılı tamamlayan 40 çifte evlilik sertifikası ve yastık hediye edildi.  Ancak ödül törenine çiftlerden çok Vali Harput damgasını vurdu. Harput, “Gündüzleri binlerce problem sıkıntı ile uğraşıyorum. Sinirlenirim, öfkelenirim, insanları kırmayayım diye içime atarım. Eve gittiğim zaman bazen hanıma patlarım. Hanım da ‘Ya Allah Allah beni mi buldun patlayacak’ diye karşılık verirse ne olur, vukuat çıkar” dedi.

Yoğun çalışma temposunda zaman zaman öfkelendiğini belirten Harput, evde eşine patladığını, ancak eşinin kendisini anlayışla karşıladığını söyledi. Harput, “Eve gittiğim zaman bazen eve hanıma patlarım. Hanım da ‘Ya Allah Allah beni mi buldun patlayacak’ diye karşılık verirse ne olur, vukuat çıkar ama o anlayış gösteriyor. Diyor ki ‘Bu adam gerçekten onlarca yüzlerce insanın sorununu dinliyor’ Ama daha sona özür dilemesini bilirim yaptığım yanlıştan dolayı yanlışımı kabul ederim, her insan hata yapabilir. Her insan öfkelenir, önemli olan birisi yanlış yaptığı zaman ötekinin sabretmesi lazım. Daha sonra da yanlışını kabul edip özür dilemek lazım. Hepinizin hayatında ufak tefek tartışma oldu, bu anlayış içerisinde götürdünüz örnek aileler oldunuz. Sizler bizim için çok önemlisiniz. Batı ülkelerine baktığınız zaman aile parçalanıyor. Sokaktan biz çocukları topluyoruz. Baktığımız zaman, çocukların büyük bölümünün parçalanmış aile çocukları olduğunu görüyoruz. Aile, toplumun can damarıdır. Biz öncelikle çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz. Çocuklar için eşler birbirlerine katlanmalı. Gerekirse kahır çekmeli” dedi. İha

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler