YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Vali Amca"dan lösemili Ece'ye özel oda
"Vali Amca"dan lösemili Ece'ye özel oda
07 Nisan 2016 14:06
Sakarya'da yaşayan Aktaş ailesinin lösemi hastası 9 yaşındaki Ece'nin "özel oda" dileği, Vali Hüseyin Avni Coş'a yazdığı ve "Vali Amca" ifadeleriyle başlayan mektupla gerçek oldu.

Hamza ve Aysel Aktaş çiftinin en küçük çocuğu olan, 4 yaşında yakalandığı lenfoma kanserini yendikten sonra lösemiye yakalanan Ece, tedavi gördüğü hastanede Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'a mektup yazarak, tedavi sürecinde sıkıntı yaşamaması için evlerinde "özel oda" oluşturulması için yardım istedi.

Ece, mektubunda "Vali Amca, adım Ece, çok hastayım ve çok da üzgünüm çünkü ben anneme, babama hiç sarılamayacağım. İlik nakli olduğum için odamın ayrı olması gerekiyormuş. Sen çok güçlü amcaymışsın." ifadesini kullandı.

Vali Coş da minik Ece'nin bu çağrısına yazdığı mektupla cevap verdi. Coş, mektubunda, "Ece, mektubunu aldım. Seni çok seviyorum. İyileşeceğine inanıyor ve dua ediyorum. Ailen ile seni aramızda tekrardan göreceğiz. Hediyeni aldım ve mutlu oldum. Görüşmek dileğiyle sağlık ve mutluluk dilerim." ifadesine yer verdi.

"Cumhurbaşkanımıza bunları ileteceğiz"

Ailenin Camili Mahallesi'nde bir eve yerleştirilmesini sağlayan Coş, Ece'nin tedavisine uygun bir oda hazırlattı.

Ece'yi yeni odasında ziyaret ederek ona tablet bilgisayar hediye eden Coş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ece'nin kendisine gönderdiği mektupla hastalığından ve dileğinden haberdar olduğunu söyleyerek, "Tedavi süreci hakkında bilgi veriyordu. Biz de bu mektuptan yararlanarak Ece'nin isteklerini, ihtiyaçlarını gidermek için arkadaşlarımız ve muhtarımızla çalışmalara başladık." diye konuştu.

Coş, bundan sonraki süreçte yine ailesiyle irtibatlarının devam edeceğini, kız çocuğunun sağlığına kavuşması için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayarak, "Ece, Sayın Cumhurbaşkanımıza da yüreğinden geçenleri yazmış. Güzel resimler de yapmış. İnşallah Cumhurbaşkanımıza bunları ileteceğiz." dedi.


AA

 // MEMIS
YAVRUMUZA BU MUBAREK GÜNÜN YÜZÜSUYU HÜRMETINE MEVLDAN SIFA DILERIM....
07 Nisan 2016 14:38
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler