YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vahşi cinayet 14 ay sonra çözüldü
Vahşi cinayet 14 ay sonra çözüldü
03 Temmuz 2010 18:04
Sarkıntılık yaptığı kadının evine çağrılarak dövülerek öldürüldü

Malatya'da 14 aydan beri kayıp olarak aranan 39 yaşındaki hurdacının sarkıntılık yaptığı kadının evine çağrılarak öldürülüp, cesedinin araziye götürülerek gömüldüğü ortaya çıktı. 
 

Malatya'da hurdacılık yaparak geçimini sağlayan Habip Çakmakçı'nın eşi 27 Nisan 2009 tarihinde polise başvurarak eşinin kayıp olduğunu bildirdi.  
 

Kayıp şahısın dosyası üzerinde çalışma yapan Asayiş Şubesi Cinayet bürosu ekipleri, Habip Çakmakçı'nın son olarak irtibata geçtiği ve yakın çevresi ile ilgili olarak geniş çaplı bir araştırma yaptı. 
 

Araştırma sonucunda Çakmakçı'nın sarkıntılık yaptığı Ö.A. ((25) adlı kadın tarafından eve çağrıldığı ve evde kadının imam nikahlı eşi Y.G. (35) tarafından dövülerek öldürüldüğü tespit edildi. 
 

Cinayet olayını 14 ay sonra ortaya çıkartan cinayet Bürosu ekipleri tarafından gözaltına alınan Ö.A. adlı kadın, polise verdiği ifadesinde hurdacıyı olay tarihinde birlikte yaşadığı Y.G.'nin öldürdüğünü itiraf etti. 
 

Polis ekiplerince gözaltına alınan Y.G, hurdacı Habip Çakmakçı'yı döverek öldürdükten sonra merkez Yaka köyü civarında bir araziye gömdüğünü söyledi. Cumhuriyet Savcısı ile olay yerine gidildiğinde gösterilen arazide yarım metre çukur kazılarak  kemiklere ulaşıldı. Kemikler DNA yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Cesedin, elbiseler çıkartılarak bir torbaya içinde toprağa gömüldüğü tespit edildi. 
 

Bu arada, kendisi için cinayet işlenen Ö.A. adlı kadının, cinayet tarihinde imam nikahı ile birlikte yaşadığı Y.G.'den ayrılarak başka bir şahıs ile 4. kez imam nikahlı evliliğini yaptığı öğrenildi.  
 İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler