YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vahşet 2 yıl sonra ortaya çıktı
Vahşet 2 yıl sonra ortaya çıktı
26 Haziran 2013 12:31
Bursa'nın Mudanya ilçesinde işlenen korkunç cinayet iki yıl sonra aydınlatıldı.

68 yaşındaki Rıdvan Baskı'nın, öz kızı Vildan Bozkurt (44) tarafından yastıkla boğularak öldürüldüğü, eşi Aykut Bozkurt'un(47) da yardımıyla parçalanarak şehir dışındaki nehire atıldığı ortaya çıktı.

Olay 2011 yılının haziran ayında meydana geldi. Yeni Mahalle'de oturan Rıdvan Baskı'ndan 3 gün boyunca haber alamayan komşuları, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine çalışmalarına başlayan Mudanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Baskın'ın akıl almaz bir cinayetle öldürüldüğünü ortaya çıkardı.

Polisin yaptığı araştırmaya göre; Mudanya'da bir masaj salonunda çalıştığı öğrenilen Vildan Bozkurt, babası ile tartıştı. Bunun üzerine evde bulunan ve olayın meydana geldiği yılda 16 yaşında olan kızı P.B.'nin gözleri önünde, babasını yastıkla boğarak öldürdü. Olaydan hemen sonra eşi Aykut Bozkurt'u arayarak durumu anlattı. Cinayetin ardından eve gelen Aykut B., kayınpederinin cesedini eşinin de yardımıyla parçalara ayırdı. Komşularının ve çevredekilerin şüphelenmemesi için evden dikkatlice çıkarılan ceset parçaları, Bozüyük civarındaki bir nehire atıldı.

Polis, iki yıl boyunca Rıdvan Baskı'nın bankadaki hesaplarını takip etti. Herhangi bir hareket olmadığını görünce komşuları ile yüz yüze görüştü. Onlardan da bir şey çıkmayınca kızı Vildan Bozkurt'u izlemeye aldı. Mudanya İlce Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alınan Bozkurt, yaşananları polise itiraf etti. Bozkurt, cesedi kiralıkları bir otomobille taşıdıklarını da ifade etti.

Sorguları tamamlanan Vildan Bozkurt ile eşi Aykut Bozkurt, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çocukları P.B. ise serbest bırakıldı.

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler