YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vadi'yi  izlerken enselendiler
Vadi'yi izlerken enselendiler
27 Mart 2010 16:34
Uyuşuturcu operasyonu yapılan adreslerden birinde gözaltına alınan şüphelile toplu halde Kurtlar Vadisi isimli diziyi izliyordu

İstanbul'da uyuşturucu ile mücadele özellikle sokak satıcılarına göz açtırmayan polisin son operasyonu film karelerini aratmayan görüntülere sahne oldu.
 

Şafak operasyonu ile baskın yapılan adresleri gece görüş sistemi takılı helikopter ile ablukaya alan narkotik polisi, uyuşturucu zanlılarının evlerini didik didi aradı. Dedektör köpeklerin de kullanıldığı operasyonda elektrik duyularından damacanaya kadar bir çok yerde uyuşturucu ele geçirildi. Operasyon yapılan adreslerden birinde gözaltına alınan şüphelilerin toplu halde Kurtlar Vadisi isimli diziyi izlemesi dikkat çekti.
 

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik timleri, İstanbul'daki uyuşturucu tacirlerine şok baskınlar yaparak sayıları 72'yi bulan şüphelileri gözaltına aldı. Operasyonda girilen adreslerden birinde zanlıların "Kurtlar Vadisi" isimli diziyi toplu halde izledikleri görülünce ortaya ilginç manzaralar çıktı. Zanlılar elleri kelepçelenerek polis aracına bindirildi.
 

Evlerde yapılan akla en son gelecek noktalara uyuşturucu saklandığı belirlendi. Polisin eğitimli narkotik köpeklerle yaptığı araştırmalarda elektrik duyusunun içine saklanan uyuşturucu haplar ele geçirildi. Diğer bir adreste yapılan aramalarda ise uyuşturucunun damacana içine saklanarak servis edildiği belirlendi.
 

Diyarbakır'dan getirilen uyuşturucunun İstanbul'daki şebeke üyeleri aracılığıyla piyasaya sürüldüğünü belirleyen polis, şüphelilerin aracı, temin edici ve satıcı olarak ayrıldığını belirledi. Gözaltına alınan şüphelilerden birinin Fatih'te bir su istasyonu işlettiği ve uyuşturucu dağıtımının bir kısmının buradan sağlandığı belirlendi. Operasyonda 20 kilogram eroin, 5 kilogram esrar, yarım kilo kokain ve 100 adet extacy hap ele geçirildi. Aramalarda ayrıca 8 de tabanca ele geçirildi.
 

Yetkililer, konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini sokak satıcılarına yönelik uygulamaların önümüzdeki günlerde devam edeceğini belirtti.
 

Emniyet'teki işlemleri devam eden şebeke üyelerinin pazartesi günü Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edileceği belirtildi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler