YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vadide mahsur kalan 75 kişinin imdadına Mehmetçik yetişti
Vadide mahsur kalan 75 kişinin imdadına Mehmetçik yetişti
26 Ekim 2015 02:27
Van’ın Başkale ilçesindeki İran sınırındaki bir vadide mahsur kalan 75 Afganistan uyruklu kaçak şahıs Mehmetçik tarafından kurtarıldı.

Türkiye-İran sınırının güvenliğini sağlayan Başkale 3. Hudut Tabur Komutanlığı Öndersert Hudut Bölük Komutanlığı ekipleri, termal kameralarla keşif ve gözetleme faaliyeti yürütürken, bir grubun ülkeye izinsiz girdiğini belirledi. Kaçakların sınır hattındaki bir derede mahsur kaldığını tespit eden Mehmetçik, bölgeye operasyon düzenledi. Bölgeye bir saatte ulaşan askerler, 22’si çocuk, 25’i bayan toplam 75 Afganistan uyruklu kaçakla karşılaştı. Soğuktan etkilenen çocukları battaniyelere saran askerler, Öndersert Hudut Bölüğü’nde misafir ederek yemek, çay ve süt ikramında bulunuldu.

Başkale Devlet Hastanesi’ndeki sağlık kontrolünün ardından Başkale Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nun yatakhanesinde misafir edilen kaçak şahıslara kek ve çikolata verildi. Yabancı uyruklu şahısların sınır dışı işlemleri için İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi’ne gönderileceği öğrenildi.

 

İHA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler