YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üzerinde Allah yazan balığa 30 bin teklif ettiler
Üzerinde Allah yazan balığa 30 bin teklif ettiler
04 Mart 2015 07:28
Konya'da 10 liraya aldığı florhrn cinsi balığın üzerindeki 'Allah' yazısını fark eden vatandaş "30 bin lira teklif ettiler satmadım" dedi.

Konya'da yaşayan kasap Mehmet Yılmaz (29), iki yıl önce 10 liraya aldığı florhrn cinsi akvaryum balığının üzerinde bir ay önce Arapça yazıya benzer şekil görünce cami imamına gösterdi.

Bir an olsun yanından ayırmıyor

İmamın balığın üzerinde "Allah" yazdığını söylemesi üzerine Yılmaz, 7 din adamına daha yazıyı okuttuğunu ifade etti. Balığı yanından ayırmayan Yılmaz, sabah işe onu da götürüyor, akşam da evine onunla dönüyor.

Renk değiştirebiliyor

Habertürk'ün haberine göre; Balığı aldığında 5 aylık bir yavru olduğunu, üzerindeki yazıları ise yaklaşık bir ay önce fark ettiğini belirten Yılmaz, "Balığın diğer bir özelliği bulunduğu ortama göre renk değiştirmesi. Suyun dışına çıktığı zaman rengi kararıyor. Akvaryumun zeminine beyaz çakıl taşı koyuyoruz, beyaza dönüşüyor" dedi.

Balığın her iki tarafında da arapça yazılar olduğunu belirten Yılmaz, "Yazılar birbirine çok yakın, bazıları içiçe girmiş. Arapça bilenler okumakta zorluk çekti" diye konuştu.

30 bin teklif etti satmadım

Olayın çarşıda kulaktan kulağa yayıldığını ve duyan 60 yaşlarındaki bir kişinin balığı görmeye geldiğini anlatan Mehmet Yılmaz "Balığı görünce ağlamaya başladı. Bir süre sonra balığı kendisine satmam için 30 bin lira teklif etti. Kabul etmedim. Ara sıra gelip balığı izliyor" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler