YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uyuşturucu tacirlerine darbe
Uyuşturucu tacirlerine darbe
01 Mart 2010 19:36
Bitlis'te 63 kilo eroin ele geçirildi

Bitlis Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan iki ayrı çalışmada toplamda 63 kilo eroin maddesi ele geçirildi. 
 

Önceki gün bir araçta narkotik dedektör köpeği Reks ile yapılan kontrollerde 'zula' diye tabir edilen bölmelerde 80 paket halinde 40 kilo 900 gram eroin maddesi ele geçirildi. Plakası açıklanmayan aracın sürücüsü F.Y. ve yanında bulunan S.Y. isimli şüpheliler gözaltına alınarak çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı.    
 

Öte yandan, yapılan bir başka yol kontrolünde ise, 44 paket halinde 21 kilo 900 gram ele geçirilirken, aracın sürücüsü M.L.O. ve yanında bulunan H.O. isimli şüpheli şahıslar da gözaltına alındı.  
 

Konuyla ilgili basın mensuplarına bir açıklama yapan Emniyet Müdürü İbrahim Bıçakçı, uyuşturucu madde ticareti suçunun yanı sıra, diğer kaçakçılık suçları ve bu suçlara karışan şahıslarla yapılan mücadelenin aynı kararlılıkla devam edeceğini belirtti. Bıçakçı, "Bundan yaklaşık bir hafta önce ekiplerimizin başarılı çalışmaları sonucu 289 kilogram eroin maddesi ele geçirmiştik. Geçtiğimiz cumartesi ve pazar günleri ekiplerimizin yapmış olduğu başarlı iki operasyonda toplamda 62 kilo 800 gram eroin maddesi ele geçirilmiştir" dedi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler