YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uyuşturucu tacirlerine ağır darbe
Uyuşturucu tacirlerine ağır darbe
11 Kasım 2013 11:29
Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'nda mandalina taşıyan kamyonun içinden, 17 milyon değerinde 246 kilogram eroin ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü bağlantısı, Kapıkule TIR gümrük sahasında Türkiye’den çıkış yapmak isteyen Moldova plakalı mandalina yüklü frigo tertibatlı kamyonda, şüphe ve risk kriterleri çerçevesinde arama yapıldı.X-Ray taramasında şüpheli yoğunluk tespit edilen bölgeye, narkotik dedektör köpeği 'Bonny'nin de aşırı tepki vermesi üzerine yapılan detaylı aramada, kamyon römorkunun tavan kısmına gizlenmiş vaziyette, yaklaşık 17 milyon 300 bin TL değerinde, toplam 482 paket, ağırlığı 246 kilo 770 gram gelen eroin ele geçirildi.Operasyonla ilgili olarak araç şoförü Moldova uyruklu N.U., Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi.

Ayrıca, soruşturma derinleştirilerek, İstanbul ve İskenderun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat müdürlüklerinin de katılımı sağlanarak, olayla ilgili bağlantılı olduğundan şüphelenilen iki şahıs, İskenderun’dan Edirne’ye getirildi.Araç şoförü N.U. ile birlikte, İskenderun’dan Edirne’ye getirilen Türk uyruklu M.G. ve S.A. isimli şahıslar mahkeme tarafından tutuklandı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler