YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uşak'taki FETÖ operasyonunda yakalanan 9 zanlı adliyeye sevk edildi
Uşak'taki FETÖ operasyonunda yakalanan 9 zanlı adliyeye sevk edildi
14 Ocak 2016 09:32
Uşak'taki Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında, örgüte finans sağlanması iddialarına ilişkin operasyonda gözaltına alınan 9 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

Uşak'taki Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, örgüte finans sağlanması iddialarına ilişkin operasyonda gözaltına alınan 9 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin finans kanadına yönelik sürdürülen soruşturmada elde edilen bilgi ve iddialar doğrultusunda operasyonun üçüncü ayağında, Uşak, Antalya, Mersin, Adıyaman ve İzmir'deki ev ve iş yerlerinde gözaltına alınan örgütün eski "Uşak imamı" olduğu ileri sürülen M.A.G. (56), S.K. (38), H.H.D. (50), A.G. (42), A.Y. (41), F.K. (50), İ.G. (35), İ.T.(42) ve K.B (41), sabah saatlerinde hastanede sağlık kontrolünden geçirildi.

Zanlılar, daha sonra geniş güvenlik önlemleri altında "FETÖ/PDY'ye üye olmak", "Anayasal düzeni bozmaya çalışmak", "örgüt adına propaganda yapmak", "örgüte gelir sağlayıcı faaliyetlerde bulunmak", "himmet adı altında zorla para toplamak, toplanan paraları yurt dışına çıkarmak", "örgüte finans desteği sağlamak istemeyenler üzerinde baskı kurmak" gibi suçlardan hazırlanan dosyayla adliyeye sevk edildi.

Susma haklarını kullanmışlar

Aralarında memur, emekli astsubay, muhasebeci ve öğretmenlerin de bulunduğu şüphelilerin emniyette susma haklarını kullandıkları ve ifade vermedikleri öğrenildi.

Operasyonun üçüncü ayağında hakkında gözaltı kararı verilen Ş.A'nın ise Manisa'da yürütülen FETÖ/PDY operasyonu kapsamında daha önce tutuklandığı ve halen cezaevinde olduğu öğrenildi.

Soruşturma kapsamında 2 kişi hakkında daha yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler