YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uşak'ta yağış hayatı felç etti
Uşak'ta yağış hayatı felç etti
27 Haziran 2015 17:32
Ege'nin Uşak ilinde bugün bir anda bastıran şiddetli yağış nedeniyle hayat felç oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden önceden duyurulan sağanak yağış Uşak’ta etkili olurken, yapılan uyarılara rağmen hayatı da olumsuz yönde etkiledi. Kent merkezinde birçok ev ve iş yerini su basarken, şiddetli yağan yağmur sonrası İzmir - Ankara karayolu başta olmak üzere birçok cadde ve sokaklar göle döndü.

Özellikle Uşak merkezde etkili olan yağış saat 13:00 sıralarında başladı ve aralıksız 45 dakika şiddetli şekilde yağmaya devam etti. Çukur semtlerde ev ve iş yerlerini su basarken, Rögarların yağan yağmuru taşıyamaması sonucu cadde ve sokaklar göle dönüştü. Otomobiller ve yolcu otobüsleri biriken suların ortasında mahsur kaldı.

Yolda kalan araçlara belediye ve emniyet ekipleri yardımcı olmaya çalışırken, su basan ev ve iş yerlerine itfaiye ekipleri yetişmeye uğraştı. Otogar Kavşağında ise bir otomobil yoğun yağıştan dolayı yolun çökmesi sonucu meydana gelen çukura düştü. Otomobil çekici ile kurtarılırken herhangi bir yaralanma meydana gelmedi.  Yağışın dinmesinin ardından kentte hayat normale dönerken, yetkililer gün boyu ara ara yağışların süreceğini ve Pazar günüde şiddetli yağışın olacağını belirterek vatandaşların tedbirli olmasını istedi.

Etiketler:
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler