YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uşak'ta telefonla dolandırıcılık iddiası
Uşak'ta telefonla dolandırıcılık iddiası
16 Mart 2015 17:18
Uşak'ın Eşme ilçesinde, kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, bir kişinin 24 bin lira parasını hesaplarına aktarttı.

Edinilen bilgiye göre, Eşme ilçesinde yaşayan Mustafa Sayın (60), kendisini telefonla arayan ve polis olduklarını söyleyen kişiler tarafından dolandırıldığını iddia ederek polise başvurdu.

Olayda 24 bin lirasının dolandırıcılar tarafından alındığını söyleyen Sayın, "Kendini polis olarak tanıtan kişi, banka hesabımdan 25 bin liranın dolandırıcılar tarafından çekildiğini söyledi. Ben de kendisine inandım ve şahısların yakalanmasını istedim. Telefondaki kişi şahısların yakalanması için farklı hesaplara para yatırmamı istedi ben de bunun üzerine 24 bin lirayı değişik hesaplara aktardım. Dolandırıldığımı anladım hemen polis merkezine gittim" dedi.

Telefonla arayan kişilerin çok profesyonel olduğunu telefonu kapatmasına izin vermediğini dile getiren Sayın, "Ben 24 bin liramı kaybettim, başka kişilerin canı yanmasın, umarım bu kişiler yakalanır" dedi.

Bu arada Ulubey ilçesinde yaşayan S.Y isimli kişinin de cep telefonundan arayan kişiler tarafından aynı yöntemle dolandırılmak istendiği, şahsın bankaya giderek 22 bin lira parayı hesaba yatırdığı sırada görevli banka memurunun olayı fark ederek bloke koydurtarak dolandırıcılığı önlediği öğrenildi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler