YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uşak'ta 5 hastaya paletli ambulanslarla ulaşıldı
Uşak'ta 5 hastaya paletli ambulanslarla ulaşıldı
05 Ocak 2016 16:53
Uşak'ta etkili olan kar nedeniyle yolları ulaşıma kapanan köylerdeki 5 hasta, sağlık ekipleri tarafından paletli ambulansla hastanelere kaldırıldı.

Uşak Sağlık Müdürü Alper Cem Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde etkili olan kar nedeniyle bazı köy yollarının ulaşıma kapandığını hatırlattı. Yolu kapanan bazı köylerden, rahatsızlanan yakınlarını hastaneye götüremeyen vatandaşlardan yardım çağrıları aldıklarını bildiren Ünal, bu hastalara paletli ambulanslarla ulaştıklarını bildirdi. 

İlde son 32 saatte 5 hastanın paletli ambulanslara alınarak hastanelere götürüldüğü bilgisini paylaşan Ünal, il genelinde hiç bir olumsuzluğa izin verilmediğini aktardı. 

Gelen ihbarların tamamının değerlendirildiğini ve olumsuz hava şartlarına rağmen en kısa sürede vakalara ulaşıldığını ifade eden Ünal, "Kar yağışının başlamasından itibaren son 32 saat içinde 112 ekiplerimiz 320 hasta sevki gerçekleştirdi. Tüm vakalara zamanında yetişildi ve hiç bir olumsuzluk yaşanmadı. Ambulanslarımızın tamamında kar lastikleri ve zincir bulunuyor. Ancak yine de yoğun kar yağışı nedeniyle gidilemeyen bölgelere paletli ambulanslarımız gitti. Etkili olan kar yağışında 5 hasta kar paletli ambulansla sağlık kuruluşlarına sevk edildi. Devletimiz vatandaşlarımızın sağlığı için tüm imkanları seferber etmiş durumda" diye konuştu.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler