YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uşak Valisi açıkladı: 10 FETÖ'cü tutuklandı
Uşak Valisi açıkladı: 10 FETÖ'cü tutuklandı
14 Ağustos 2016 16:37
Uşak Valisi Ahmet Okur, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) karşı il genelinde yürütülen soruşturmada 107 kişinin tutuklandığını bildirdi.

Okur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FETÖ'ye karşı il genelinde mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğünü söyledi. 

İl merkezi ve ilçelerde gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında hakim, cumhuriyet savcısı, asker, polis, akademisyen, öğretmen, iş adamı ve imamların bulunduğu 107 kişinin mahkemelerce tutuklandığını aktaran Okur, operasyonların devam edeceğini belirtti. 

702 KAMU ÇALIŞANI AÇIĞA ALINDI

Kamu kurum ve kuruluşlarında sürdürülen çalışma kapsamında 327'si milli eğitim müdürlüğünde olmak üzere 34 kamu kurumundan 702 kişinin açığa alındığı, 12 kişinin de iş akdine son verildiği bilgisini veren Okur, detaylı çalışmanın henüz sonuçlanmadığını ifade etti. 

Okur, FETÖ ile ilişkili özel eğitim kurumları, dernekler, yurtlar, ve gazetelere yönelik yapılan çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi:

FETÖ İLE İLİŞKİLİ KURUMLAR KAPATILDI

"Tüm kamu kurumlarında bu yapıyla ilişkisi tespit edilenler mutlak suretle uzaklaştırılacak. Çalışmalarımızı büyük titizlikle sürdürüyoruz. FETÖ ile ilişkili 1 vakıf, 19 yurt, 5 özel okul, 4 dershane, 10 dernek, 1 sendika temsilciliği ile 2 gazete kapatıldı.

Ayrıca ilgili mahkemeler tarafından örgütle ilişkisi olduğundan şüphelenilen 5 şirket ile 306 kişinin mal varlıklarına tedbir kararı uygulandı." 


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler