YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Urfalı miniklerden örnek davranış
Urfalı miniklerden örnek davranış
11 Ocak 2013 07:02
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Yavuz Selim ilköğretim okulunda okuyan öğrenciler Suriye için harçlıkları ile makarna aldı.

 

Siverek ilçesinde Yavuz Selim ilköğretim okulunda okuyan öğrenciler, Suriye’de devam eden çatışmalar yüzünden mağdur kalanlar için harçlıkları ile makarna alıp gönderdiler.
 
Öğrenciler ailelerinden aldıkları harçlıklar ile makarna alıp Suriye’ye göndermek üzere öğretmenlerine teslim ettiler. Okulda toplanan Makarna, battaniye, tabaklar, kaplar okul öğretmenleri tarafından Suriye ye gönderilmek üzere paketlendi. Öğrenciler, Suriyeli kardeşlerimiz için bugün ki harçlıklarımızla makarna alıp onlara göndereceğiz dediler.
 
Okul müdürü Halil Özer ise şu ifadelerde bulundu; Suriye’deki zulmü gördük, buna karşı öğretmenlerimizle yaptığımız toplantıda, okuldaki öğrencilerden bir paket makarna kampanyası yapmayı düşündük. Aynı Hz. İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali herhalde bizde bunu yapabiliriz düşüncesiyle bu işe giriştik. 
 
Öğretmenlerimizin öğrencilerimizin desteği ile gördünüz gibi, azımsanmayacak miktarda inşallah Suriye ye gidecek malzeme topladık, bir nebzede olsa Suriye deki kardeşlerimizin birkaç günlük ihtiyaçlarını giderdik. Bu konuda kendimizi mutlu hissediyor, böyle yardım kampanyalarının devamını herkesten bekliyoruz.
 
 
İHA
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler