YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üniversitede polisi darp ettiler
Üniversitede polisi darp ettiler
09 Mayıs 2011 18:38
Terör örgütünün gençlik yapılanmasına mensup bir grup, üniversitede görevli polisi darp etti.

Adana'da terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına mensup bir grubun görevli polisi darp etmesinin ardından başlatılan operasyonda gözaltına alınan 14 kişiden 7'si tutuklandı.

Adana Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ''terör örgütünün gençlik yapılanması olan Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi Üniversite'' yapılanması içinde faaliyet gösteren öğrencilerin 26 Nisan 2011 tarihinde Tunceli'de güvenlik güçleri ile terör örgütü mensupları arasında çıkan silahlı çatışmada 7 teröristin etkisiz hale getirilmesini protesto etmek amacıyla üniversitede bir araya geldiği belirlendi.

Bu grup, Çukurova Üniversitesinin düzenlemiş olduğu bahar şenliklerine alternatif olarak, Muğla'da 2009 yılında ölen öğrenci Şerzan Kurt adına, ''Şerzan Kurt Alternatif Bahar Şenlikleri'' adı altında Çukurova Üniversitesi R-1 derslikleri önünde etkinlik düzenledi.

Bu etkinlik sırasında görevli polis memurlarına saldıran öğrenciler, darp ettikleri bir polisin elinde bulunan cep telefonunu da gasp etti.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, ''Teknik cihazlarla alınan görüntülerin yapılan incelemesi'' sonucu eyleme katıldıkları ve polis memurlarına saldırdıkları tespit edilen zanlılara yönelik operasyon başlatıldı.

Yapılan operasyonda, olaylara karıştıkları belirlenen A.Y, Ç.Ç, M.G, M.E, S.D, F.D, S.B, B.Y, E.E, E.I, C.B, S.A, H.K. ve N.A. gözaltına alındı.

Sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan A.Y, M.G, F. D, B.Y, E.E, C.B. ve  M.E. tutuklanırken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler