YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üniversite öğrencisine tuzak kurdular!
Üniversite öğrencisine tuzak kurdular!
27 Mayıs 2015 20:11
Çanakkale Üniversitesi'nde eğitim gören yabancı uyruklu kız öğrenci manken olma vaadiyle dolandırıldı. İnternetten mankenlik ajansına kayıt olan genç kız dolandırıldığını anlayınca şikayetçi oldu.

ÇOMÜ Biga İktisadi ve İdari Bilimler fakültesinde okuyan Y.A.K.isimli yabancı uyruklu öğrenci ekonomik durumunun olumsuz olması dolayısıyla ek iş aramaya başladı. İnternette N. Ajans isimli mankenlik ajansının ilanını gören Y.A.K., internet sitesinde verilmekte olan numarayı arayarak kendisini firma yetkilisi olarak tanıtan şahısla telefonda görüştü. 

Firma yetkilisi olduğunu ifade eden şahıs Y.A.K.’den boy resimlerini istemesi üzerine, fotoğraf çektirip internet aracılığı ile şahsa gönderdi. Firma yetkilisi olduğunu ifade eden şahıs kısa zaman akabinde Y.A.K.’yi arayarak hosteslik için lazım gelen şartlara sahip olduğunu, vereceği hesaba ajansa kayıt parası olarak 780 TL yatırmasını talep etti .

Y.A.K. verilmekte olan hesap numarasına şahsın istediği tutarı yatırdıktan akabinde beklemeye başladı. Aradan bir hafta geçtikten akabinde firmayı bir daha arayan Y.A.K, görüştüğü şahsın T.C. numarası olmadan işlem yapmadıklarını ifade etti . Parasının arka iadesinin talep eden Y.A.K. olumsuz cevap alınca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi oldu.

Etiketler: ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler