YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Umut'tan hala haber yok
Umut'tan hala haber yok
27 Mart 2010 18:55
TBMM İnsan Hakları Kmoisyonu Üyesi Ahmet Ersin Eşme'ye geldi

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, Uşak'ın Eşme ilçesindeki Yatılı İlköğretim Bölge Okulundan (YİBO) kaybolan 10 yaşındaki Umut Balık'ı arama çalışmalarına ilişkin incelemede bulunmak üzere Eşme'ye geldi.
 

Ersin, CHP Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu ile kayıp çocuğun okul bahçesinde bekleyişini sürdüren ailesiyle görüşerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 

Baba Ercan Balık, oğlunun kaybolduğunun anlaşılmasının ardından güvenlik güçleri ve arama ekiplerinin özveriyle çalıştığını, ancak henüz sonuç alınamadığını söyledi.
 

Ercan Balık, şöyle konuştu:

 ''Polis, jandarma, arama kurtarma ekipleri cansiperane çalışıyor. 4 gündür uyku uyumayan, yemek yemeyen, benim oğlumu arayan polislerin olduğunu biliyorum. Allah onlardan razı olsun. Ancak ben bir babayım, oğlum kayıp, yüreğim yanıyor ve soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı bence üzerine düşen görevi yerine getirmiyor. Bununla ilgili Adalet Bakanlığından müfettiş talep ediyorum. Oğlum 5 gecedir yok, bunun hesabını kim verecek?''
 

Anne Hanım Balık ise okuldaki çocukların bilgilerine başvurulmadığını, görevli öğretmenlerin ifadelerinin de çok geç alındığını savunarak, çocuğunun bir an önce bulunmasını istedi.
 

Aileyi dinleyen Ahmet Ersin, olayı en ince ayrıntısına kadar incelemeye geldiğini ifade ederek, ''Soruşturma yürütülürken herhangi ihmal olup olmadığını araştıracağım'' dedi.
 

Ersin ve Coşkunoğlu, daha sonra okul binasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Şentürk ile görüştü. Bu arada, okul bahçesinde bekleyen aile ile okulda görevli öğretmenler arasında gerginlik yaşandı.
 

Tarafları, araya giren polis ekipleri yatıştırdı. Polis, öğretmenleri tartışma ortamından uzaklaştırarak okul binasına girmelerini sağladı.
 

Öte yandan, sabah kayıp çocuğun bazı yakınlarının, okulun camlarına taş atarak zarar verdiği öne sürüldü. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler