YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Umut" tükeniyor
"Umut" tükeniyor
26 Mart 2010 21:00
Ailesi 5 gün önce kaybolan 10 yaşındaki Umut'u arıyor

Uşak'ın Eşme İlçesi'nde Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'nda (YİBO) 4 gün önce kaybolan 10 yaşındaki Umut Balık, hala bulunamadı.

15 kişilik arama ekibi çalışmalarını sürdürürken çalışmaların yetersiz olduğunu iddia eden aile oğullarını çevredeki göletlerde aramaya başladı. Acılı aile oğullarının kaçırıldığını da iddia ederek öğretmenleri suçlamayı sürdürüyor.
Yaklaşık 2 gündür 15 personel ve iki arama köpeği ile sürdürülen çalışmalardan şu ana kadar hiçbir sonuç alınamadı.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, dün akşam saatlerinde ilçeye gelerek kaymakamlıkta yapılan çalışmalarla ilgili bilgi almış ardından da aileyi evinde ziyaret etmişti. Bugün sabah saatlerinde kendilerine ait arabayla çevredeki çöplük ve göletlerde arama yapmaya başlayan Umut'un annesi Hanım ile babası Ercan Balık, aramaların yetersiz olduğunu belirterek yetkililere tepki gösterdi.

Uşak ve Afyonkarahisar'dan gelen iki ayrı arama ekibinde toplam 15 kişinin yer aldığını aradan 4 gün geçmesine rağmen çalışmaların hala yetersiz olarak sürdürüldüğünü iddia eden baba Ercan Balık şunları söyledi; "Benim çocuğum devletin korumasında olan okuldan bir şekilde alındı. Olay bundan ibarettir. Çocuk gece kesinlikle tek başına dışarı çıkmaz. İlçedeki tüm güvenlik kameralarını polis ekipleri ile birlikte inceliyoruz. Ama hiç birinde oğlumu rastlayamadık. Dün gece vali evimize geldi ama bize hiçbir bilgi vermedi. Sadece sabırlı olan gerekeni yapıyoruz dediler. Evlat benim, ben nasıl sabırlı olayım 5 gündür oğlum kayıp. AKUT ekipleri kendi çapında arama yapıyorlar. Biz çalışmaların yeterli olduğunu düşünmüyoruz. 15 kişi ile kendi çapında arama yapıyorlar. Biz en başından beri söylüyoruz bizim çocuğumuz bu dağlarda arazilerde değil. Bizim evladımız okuldan bir şekilde kaçırıldı"
 

Anne Hanım Balık ise şunları söyledi; "Benim çocuğum okuldan kendi gitmedi. Biz bu gölleri, çöplükleri 5 gündür arıyoruz. İnsan evladını çöplüklerde göletler de arar mı? Ama biz arıyoruz. Benim evladımı 3 üç öğretmen yedi bitirdi. Çocuğum okuldan kendi çıkmadı kaçırıldı biz buna inanıyoruz. Dün evde valiyi tepki göstermemin nedeni çalışmaların geç başlatılmasıdır. Çocuk kaybolduktan bir gün sonra aramaya başladılar. Neden bu kadar beklediler"
 

Bu arada Afyonkarahisar ve Uşak'tan gelen 15 kişilik arama ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Dün aileye bazı yetkililer gerekirse ekip sayısının arttırılarak helikopterle de havadan tarama yapılabileceğini söylemişti. Ancak şuana kadar arama çalışmalarında hiçbir değişikliğin olmaması dikkat çekti. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler