YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Umre diye çıktılar mahsur kaldılar
Umre diye çıktılar mahsur kaldılar
09 Ağustos 2010 20:56
Umre için yola çıkan 456 vatandaş, 36 saattir hava alanında bekliyor

Umreye gitmek için İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na gelen 456 vatandaş, 36 saati aşkın süredir gümrükte bekletiliyor. Vatandaşlar, neden bekletildiklerini öğrenmek istemelerine rağmen, ne hava alanını yetkililerinden ne de ilgili turizm şirketinden bir açıklama alamamış. Havaalanı yetkilileri olayın kendileri ile ilgisinin bulunmadığını belirtirken, şirketin telefonları ise cevap vermedi.
 

İzmir, Denizli, Uşak, Afyon, Aydın, Manisa illerinden umreye gitmek isteyen 456 kişi Adnan Menderes Havalimanı'na gelerek Pazar günü saat 11.00'de gümrük işlemlerini yaptırıp kapıdan içeri girip uçağa alınacakları vakti beklemeye başladıklarını söyledi. Yolculardan Mustafa Özdoğan, Tunahan şirketiyle geldiğini belirterek, "456 hacı adayı burada mahsur kaldık. Gümrük işlemlerimizi yaptırdığımız içinde dışarıya da çıkamıyoruz." dedi.
       

Şeref ve Muradiye Gökmen çifti ise Hudeybiye Turizm ile bağlantılı Ardınç Turizm ile gideceklerini belirterek "24 saat aşkın bir süredir buradayız. Dışarıya da çıkamıyoruz. Alış veriş de yapamıyoruz. Bugün bir kumanya verdiler. Önce saat 16.00 dediler, 20.00 oldu. 24 saat geçti hala bir haber yok." şeklinde konuştular.        

Yaptığımız tüm aramalara rağmen turizm şirketi yetkilileri konuya ilişkin bir açıklama yapmaktan kaçındı. İzmir Adnan Menderes Havalimanı yetkilileri ise konunun kendileri ile ilgili olmadığını, tur şirketlerinin yabancı havayollarıyla arasındaki bir problem olduğunu aktarmakla yetindi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler