YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ülkü Ocakları'nın eyleminde gerginlik
Ülkü Ocakları'nın eyleminde gerginlik
10 Ocak 2015 15:25
İstanbul Ülkü ocakları tarafından Galatasaray Meydanı'nda Doğu Türkistan'da yaşanan olaylarla ilgili olarak Uygur Türklerine destek eylemi yapıldı.

Kefeni temsil eden beyaz bezlerle Odakule'den Galatasaray Meydanı'na yürüyen grup, burada bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Eylemin ardından dağılmayan yaklaşık 500 kişilik grup, İstiklal Caddesi'nden Tarlabaşı Caddesi'ne çıktı.

Grup, Taksim Meydanı'na doğru yürümeye başladı. Grup yoldaki iki şeritten yürürken trafikte aksamalar yaşandı. Caddenin Taksim Meydanı'na yakın bir noktasına kadar yürüyen grubun önüne sivil polisler çıktı. Polisin dağılın uyarısı yaparken, grubun önünde bulunan bazı kişilerle polis arasında arbede çıktı. Hızla ilerleyen grubun yolu Taksim Meydanı'na girişte çevik kuvvet polisleri tarafından barikat kurularak kesildi. Grup üyeleri İstiklal Caddesi yönünde ara sokaklara girdi.

Ara sokaklardan Odakule'ye gelen grup daha sonra dağıldı.

 

AA

23:11
 // turkucu
Allah askina bu turkuculeri kim bitirecek.Nerede gercek ulkuculer.Yeter artik bu yanlislar bitmeli.Ulkucu Hareket ozune donmeli.Beklenen lider ne zaman gelecek....
10 Ocak 2015 23:11
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler