YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ulaşıma sis engeli
Ulaşıma sis engeli
20 Şubat 2014 07:11
İstanbul'da yoğunlaşan sis nedeniyle Şehir Hatları'nın ve İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'nin bazı seferleri yapılamazken hava ulaşımında da aksamalar yaşanıyor.

İstanbul'da yoğunlaşan sis nedeniyle Şehir Hatları'nın ve İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'nin (İDO) bazı seferleri yapılamıyor.

Şehir Hatları'nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, yoğunlaşan sis nedeniyle tüm seferler iptal edildi.

İDO'nun da Sirkeci-Harem hattı arabalı vapur seferleri, tüm iç hat deniz otobüsü seferleri ile 17.30 Yenikapı - Bursa hızlı feribot, 17.30 Kartal / Yalova deniz otobüsü, 17.45 Yalova / Pendik Ferry Cat tipi hızlı feribot, 17.45 Pendik / Yalova Ferry Cat tipi hızlı feribot, 18.00 Bostancı - Yenikapı - Bandırma deniz otobüsü, 18.00 Bursa - Yenikapı hızlı feribot, 18.00 Yalova - Yenikapı Ferry Cat tipi hızlı feribot, 18.00 Yenikapı - Yalova Ferry Cat tipi hızlı feribot, 18.30 Bandırma - Yenikapı hızlı feribot, 18.30 Yalova / Kartal - Bostancı deniz otobüsü, 18.40 Kadıköy-Yenikapı-Bursa deniz otobüsü ile 20 Şubat 07.00 Yenikapı - Bandırma hızlı feribot ve 20 Şubat 07.30 Bandırma - Yenikapı - Bostancı deniz otobüsü seferlerinin yoğun sis nedeniyle yapılamayacağı bildirildi.

Öte yandan Gebze Eskihisar - Yalova Topçular arasında hizmet veren arabalı vapur seferleri de sis nedeniyle iptal edildi.

İskele önünde, Yalova'ya gitmek için sıraya giren araçlar, seferlerin iptal edilmesi nedeniyle uzun kuyruklar oluşturdu.

Sis nedeniyle görüş mesafesinin giderek düştüğü ve sisin bugün da etkili olmasının beklendiği bildirildi.

Hava ulaşımında da bazı aksamalar var

Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarındaki hava ulaşımında, bazı aksamalara yol açıyor.

İstanbul'da etkili olan sis, gerek Avrupa Yakası'ndaki Atatürk Havalimanı'nda gerekse Anadolu Yakası'nda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı'nda görüş mesafesinde azalmaya neden olurken, hava trafiğini de olumsuz etkiliyor. İstanbul'daki havalimanlarına inmesi beklenen birçok uçak, sisten dolayı farklı meydanlara yönlendirildi. Kalkışa hazırlanan uçakların uçuşlarında da yoğun sis sebebiyle gecikmeler yaşanıyor.

Uçakların inişlerinde yaşanan gecikmelerden dolayı havada yakıt kritiğine giren bazı uçakların Atatürk Havalimanı'ndaki kuleden acil iniş için izin istediği öğrenildi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkilileri yaşanan gecikmelerden dolayı yolcuların mağdur olmaması için çalışmalarını yoğun olarak sürdürüyor.

At yarışlarıda ertelendi

Öte yandan Veliefendi Hipodromu'nda bugün yapılması planlanan at yarışları da etkili olan yoğun sis nedeniyle 24 Şubat Pazartesi gününe ertelendi.

Türkiye Jokey Kulübü'nden yapılan açıklamada, ertelenen yarışlara ilişkin oynanan biletlerin iade işlemine başlandığı bildirildi.

 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler