YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uğur'la aynı kaderi paylaşıyor
Uğur'la aynı kaderi paylaşıyor
25 Ocak 2012 14:49
30 günlük bebekken evlerinde çıkan yangın sonucu yüzü yanan Leyla Demirci, yüz nakli yaptırıp okula gitmek istiyor.

Kahramanmaraş'ta henüz 30 günlük iken kuzenlerinin çıkardığı yangında beşikte yatarken yüzü yanan 13 yaşındaki Leyla Demirci, "Okula gidebilmek için ben de yüz nakli olmak istiyorum" dedi. 

Evlerinde çıkan yangında 30 günlük bebekken yüzü yanan 13 yaşındaki Leyla Demirci, Türkiye'nin ilk yüz nakli yapılan hastası Uğur Acar'ı daha önce görmediğini ancak yeni yüzü ile görmek istediğini söyledi. Bebekken yüzü yandıktan sonra 8 boyunca Ankara'da çeşitli hastanelerde tedavi gördüğünü ve pek çok ameliyat geçirdiğini belirten Leyla Demirci,  "1.5 yıl önce Akdeniz Üniveristesi Hastanesi'nde kol nakli yapıldığını televizyonlarda gördük. Daha sonra biz de yüz nakli yapılması için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne başvurduk. 3.5 aydır burada uygun donör bekliyorum" dedi.  

ANTALYA'DA OLDUĞUM İÇİN OKULA GİDEMİYORUM 

Uğur Acar'ı yapılan yüz nakli ile doktorlar büyük bir başarıya ulaştıklarını söyleyen Leyla Demirci, "Ben de yüz nakli olmak istiyorum. İyileşip eve gitmek istiyorum. En çok okula gidebilmek için yüz nakli olmayı istiyorum. Yüz nakli için Antalya'da beklediğim için okula gidemiyorum. 7. sınıfa kadar okula gidebildim" diye konuştu. 

ARKADAŞLARIM HOŞGÖRÜLÜ 

Okulda arkadaşları ve öğretmenlerinden büyük yakınlık ve hoşgörü gördüğünü anlatan Leyla Demirci, "Kimse benden korkmuyordu. Arkadaşlarım hoşgörülü idi. Öğretmenlerim de çok. Kardeşlerim de bu yüzüme alıştı" dedi.


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler