YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üçüncü köprü bağlantı yolları ihalesi ertelendi
Üçüncü köprü bağlantı yolları ihalesi ertelendi
27 Ağustos 2015 13:42
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bağlantı yolları için yapılacak ihale iki ayrı tarihe ertelendi.

İstanbul Boğazı'nda yapımı süren üçüncü köprünün bağlantı yolları için önce 6 Mart 2015'te yapılacağı açıklanan, daha sonra 6 Mayıs'a ertelenen söz konusu ihalelerin, firmaların talebi üzerine iki ayrı tarihte yapılmasına karar verildi.

Yeni ihaleler 2016'da

Yap-İşlet-Devret modeliyle Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin Kurtköy-Akyazı kesimi işine ait ihale için önce 30 Haziran, daha sonra 31 Ağustos tarihi belirlenirken, yeni yayınlanan zeyilnameyle ihale 1 Mart 2016'ya ertelendi. Projenin ilk önce 7 Temmuz olarak açıklanan, daha sonra 7 Eylül'e ertelenen Kınalı-Odayeri kesimi işine ait ihalesi ise 8 Mart 2016'da yapılacak.

Yıl sonunda hizmete açılacak

İhalelerin ardından Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yollarının yapımla ilgili giderleri, işi üstlenecek firmalara ait olacak. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yıl sonunda hizmete açılması hedefleniyor.

2018 yılında tamamlanacak

Bu kapsamda köprünün toplam 35 kilometrelik bağlantı yollarıyla 95 kilometrelik güzergahında ulaşım yapılacak. Köprünün bağlantı yolları 2018 sonunda tamamlanacak. İhalelerin sonuçlanması, kamulaştırma işlemleri ve finansman temin sürecinin 1 yıl sürmesi bekleniyor. Bu süre içinde öncelik gerektiren işlere firma öz sermayesiyle başlanacak, hacimli işler ise finansman temininin ardından yapılacak.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler