YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üç eş, yedi çocuk, bir çadır
Üç eş, yedi çocuk, bir çadır
12 Şubat 2015 11:28
Adana’nın Kozan ilçesinde evi yandıktan sonra 3 eşi ve 7 çocuğu ile çadırda yaşayan koca, devletten yardım bekliyor.

İlçeye bağlı Eskimantaş Mahallesi, Sarılar mevkisinde geçen yılın Mayıs ayında evi yanan ve hiçbir eşyası kalmayan Adil Gök (58), 3 eş ve 7 çocukla aynı çadırda yaşam mücadelesi veriyor.

Ne belediye ne kaymakamlık çözüm bulamadı

Adil Gök, ormanda çalışırken elektrik kontağından kaynaklanan bir arıza nedeniyle evinde yangın çıktığını belirterek, “Küçük eşim beni arayarak durumu bildirdi. Bu arada haber verdiği itfaiye ekipleri gelene kadar hortumlarla yangına müdahale etmişler. Ancak, başarılı olunamamış. Evimizden hiçbir şey kurtaramadık. Elbiselerimiz dahi kalmadı, hepsi kül oldu. Başlarda dostlarımız bizlere yardım etti. Bir süre onlarla idare etti. Belediye ve kaymakamlıktan yardım istedik. 'Sorununuz Ankara’dan çözülür' denildi ancak bir yıla yakın zaman geçti bir sonuç alamadık. Evimiz hala yapılmadı. Çok mağdur durumdayız” dedi.

"Çırpınıyoruz ama olmuyor"

3 eş ve 7 çocukla aynı çadırda yaşamanın çok zor olduğunu belirten Gök, “Devletimizden yardım bekliyoruz. Evimizin yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Adil Gök’ün büyük eşi Emine Gök de (51),  zor durumda olduklarını belirterek, "Nasıl bir güçlük içinde olduğumuz hayal bile edemezsiniz. Evmizle birlikte btün eşyalarımız da yandı. Büyüklerimizden yardım bekliyoruz” dedi.

Küçük eşi Fatma Kallıkçı (47) ise şunları kaydetti: “Yangın sırasında evimizin çevresinde başka ev olmadığı için, kimse yardıma gelemedi. İtfaiye ulaşana kadar evimiz tutuştu, yandı. Kendi imkanlarımız ile çırpındık. Toparlamaya çalıştık. Ama olmadı, olmuyor.”

 

İHA

Etiketler: ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler