YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuzla'da tankerde patlama
Tuzla'da tankerde patlama
20 Ocak 2014 17:09
Tuzla Tersaneler bölgesindeki patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, 4 personel de yaralandı

Tuzla Tersaneler bölgesinde bir tankerde meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan açıklamada, Türkiye bayraklı TIBIL isimli kimyasal tankerde patlama olduğu ihbarı alınmasının ardından, Kıyı Emniyeti 6 hızlı tahlisiye botu ile Kurtarma 1 römorkörünün bölgeye intikal ettiği hatırlatılarak, şu bilgilere yer verildi:

"Gemi kaptanı ile yapılan görüşmede, gemide bulunan 19 personelin tamamının tahliye edildiği, 4 personelin yaralı olduğu, 1 personelin ise vefat ettiği bilgisi alınmıştır. Patlama nedeniyle 2 metrelik yara oluştuğu bilgisi alınmıştır. Gemi kaptanıyla birlikte baş mühendis, 2. kaptan ve 1 gemici, saat 15.10 itibarıyla inceleme yapmak üzere gemi üzerine çıkmışlardır. Gemi sancak tarafa meyilli olup, draftlarında saat 14.30'dan itibaren bir değişiklik tespit edilmemiştir."

Öte yandan Kıyı Emniyeti'ne bağlı römorkörlerin geminin batma ihtimaline karşı çalışmaları devam ediyor.

Patlama olduğu esnada tersanede çalışanlar ise büyük bir patlama sesi duyduklarını ardından denizden yükselen siyah bir duman gördüklerini anlattı. Tersane çalışanları, Kıyı Emniyeti'ne ait kurtarma araçlarının yangına müdahale ettiğini gördüklerini de ifade etti.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler