YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuvalette yakalandılar
Tuvalette yakalandılar
23 Mart 2010 16:13
Bartın'da okul tuvaletinde sigara içerken yakalanan 2 öğrenciye 69'ar lira ceza verildi.

Bartın Anadolu Teknik Lisesi, Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi tuvaletinde sigara içtiği belirlenen 2 öğrenci hakkında zabıt tutularak 69'ar lira idari ceza uygulandı.

Lisenin müdürü İlkay Başoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kapalı alanlarda sigara içmeyi yasaklayan ilgili kanun maddesi gereğince tuvalet ve okulda sigara içerken yakalanan öğrenciler hakkında zabıt tutulup para cezası verildiğini söyledi.

Cezanın sigara içerken yakalanan öğrencilerin ailelerine tebliğ edildiğini ifade eden Başoğlu, şöyle konuştu:

''Daha önce sadece uyarı veya disiplin cezası verilen öğrencilere ilgili kanun kapsamında 69'ar lira ceza uyguluyoruz. Bu yıl dönem başından itibaren sigara içerken yakaladığımız yaklaşık 15-20 öğrencinin ailesine önce uyarıda bulunduk. Durumun tekrarlanması halinde para cezası kesileceğini bildirdik. 6 blok, 7 öğrenci tuvaleti ve bin 482 öğrenci bulunan okulumuzda günlük 18 nöbetçi öğretmenimizle okul içinde sigara içen öğrencilerimizin fark edilmesi durumunda disiplin cezası ve para cezası veriliyor. Bu kapsamda 2 öğrenci tuvalette sigara içerken yakalandı. Öğrencilere 69'ar lira ceza uygulandı. Bunun için telefonla ailelerini okula davet ettik. Veliler okula geldiğinde kendilerine vereceğimiz yazıyla bu cezaları maliyeye ödeyecek.'' AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler