YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tutuklu işadamları serbest bırakıldı
Tutuklu işadamları serbest bırakıldı
10 Mayıs 2016 09:40
Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturması kapsamında 8 Aralık 2015 tarihinden bu yana bulunan 4 işadamı davanın 4. duruşmasında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Çorlu`da, Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri ile Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin Çorlu`da 26 ayrı adrese eş zamanlı operasyonla gözaltına alınan aralarında avukatların da bulunduğu 2`si i kadın 26 kişi gözaltına alınmıştı. 

Çorlu Adliyesi`ne sevk edilen bu kişilerden 14`ü savcılık sorgularının ardından serbest bırakılırken 12 kişi tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilmişti. 

Mahkeme heyetinin 5 kişinin tutuklanmasına 7 kişinin de tutuksuz yargılanmasına karar vermesinin ardından Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi`ndeki yargılama süreci başlamıştı. 5 tutuklu sanıktan avukat M.K.`nin daha önce tahliye edilmesiyle 4 tutuklu sanık kalmıştı. 

Bu tutuklular da Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi`nde son duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere bırakıldı. Böylece 2015 yılının Aralık ayından bu yana tutuklu bulunan işadamları T.K., T.A., A.C. ve A.Y. serbest bırakıldı.

Tutuklu sanıkların yakınları kararı sevinçle karşıladı.  

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler