YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TUSKON Başkanı hakkında yakalama kararı
FETÖ'ye "himmet" adı altında finansal destek sağladıkları iddiasıyla çoğunluğu iş adamlarından oluşan 51 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Hakkında yakalama kararı çıkarılanlar arasında TUSKON Başkanı Ruza Nur Meral de var.
TUSKON Başkanı hakkında yakalama kararı
25 Haziran 2016 / 11:54 Güncelleme: 25 Haziran 2016 / 12:44

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, FETÖ/PDY'ye "himmet" adı altında finansman desteği sağladıkları iddiasıyla aralarında TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral'in de bulunduğu çoğunluğu iş adamlarından oluşan 51 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Bu doğrultuda Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul merkezli Kayseri, Konya ve Muğla'da eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyon kapsamında 25 ev, 2 ofis ve 1 şirkette yapılan aramalarda 28 şüpheli gözaltına alındı. TUSKON Başkanı Meral'in yurtdışında olduğu belirtildi.

rs1-724.jpg

"Bir iş adamından 950 bin liralık dükkanı zorla aldılar" iddiası

Şüphelilerin, iş adamlarından örgüt adına "himmet" adı altında yardım topladıkları ve paraların Bank Asya'da açılan "himmet" hesabına yatırıldığının MASAK raporlarıyla tespit edildiği kaydedildi. 

Ayrıca şüphelilerin, rakip şirket ve firmalarla alakalı bilgileri örgüte sızdırarak örgüt firmalarına avantaj sağladıkları, "himmet" veremeyen bir iş adamının 950 bin liralık dükkanını Esenyurt Tapu Müdürlüğü'nde zorla devraldıkları öne sürüldü. 

"Himmet" toplamakla görevli bir örgüt mensubunun, iş adamlarından aldığı yaklaşık 1 milyon lirayı zimmetine geçirmesinden dolayı tehdit edildiği ve parayı geri ödeyemeyince örgüt imamının onay ve talimatıyla 19 Şubat'ta örgüte ait bir firmaya götürülüp ayak ve kasıklarından 3 kurşunla vurulduğu ileri sürüldü. 

Gözaltındaki şüpheliler hakkında, "terör örgütüne üye olma ve örgüt adına faaliyette bulunma", "yardım toplama kanununa muhalefet", "terörün finansmanına dair kanuna muhalefet", "tehdit", "yağma" ve "silahla adam yaralama" suçlarından işlem yapılacağı öğrenildi. 

 

AA

dışarda bunlar DHKPC-CHP,PKK-PYD falan ne planlıyorlar ki.
 // hursit dilaver
yakalanacagı günlerde yurtdışında olması normal . bu adam,hani şu toplantıda' kim kimin inine girecek göreceksiniz' diye konuşup ta karşısındaki zevat tarafından ayakta alkışlanan muhterem değil mi.çok ta havalıydı yani. vallah bir AB devletine başbakan da olabilirdi. yakışıklıydı yani..hocadan el aldığı da anlaşılıyor. bir de o gözleri fırıldak gibi dönen biri vardı bunların arasında,o da yurtdışında di mi.çok yavaş çalışıyorsunuz.tayyip bey ne etsin kardeşim.ülke gidince anlarsınız tayyibi...
25 Haziran 2016 Cumartesi 15:21
 // Murat
Fetoye baglı androitler yargılansın...
25 Haziran 2016 14:32
İSLAM ADINA FAİZ MÜESSESİNİ SAVUNMAK!!!
 // **
YARABBİİ YANLIŞ YOLDA OLANI DOGRU YOLA SÜRÜKLE,AİLELER DAGILMIŞ ANALAR BABALAR ÇOCUKLAR BİRBİRİNE DŞMÜŞ SEBEP OLAN SAHTE DİN ADAMLARINDAN SANA SIGINDIK BİZİ DOGRU YOLA DOGRULARIN YANINA İLHAK EYLE.........
25 Haziran 2016 Cumartesi 13:59
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler