YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'ye uçaksavar ve havan mermisi düştü
Türkiye'ye uçaksavar ve havan mermisi düştü
18 Eylül 2014 13:41
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'de meydana gelen çatışmalar sırasında, Türkiye'ye uçaksavar ve havan mermisi düştüğünü, angajman kuralları gereği, belirlenen hedeflere misliyle karşılık verildiğini bildirdi.

TSK'ın internet sitesinde, "hudut hattında meydana gelen olaylara" ilişkin duyuru yer aldı.

Buna göre, Şanlıurfa'da, 3'üncü Hudut Alay Komutanlığı Gültepe Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, Akçakale Yağmuralan köyü yakınlarında boş araziye, Suriye'deki çatışmada kullanılan bir adet uçaksavar ve havan mermisi düştü.

Angajman kuralları gereği, belirlenen hedeflere misliyle karşılık verilirken, Türkiye tarafına seken mermiler, herhangi bir can ve mal kaybına yol açmadı.

Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2'nci Hudut Alayı (Hatay) Yeşilce Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, devriye faaliyeti icra eden Mobil Yol Kontrol Unsurları tarafından, Asi nehri ve çevresinde 2 bin 300 metre boru tespit edildi.

Boru, Altınözü Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile tutanak tutularak olay yerinde kullanılmaz hale getirildi.

Öte yandan, Hakkari Şemdinli İlçe Jandarma Komutanlığınca, alınan bir duyum üzerine, Altınsu köyü İncesu Mahallesi Bermeş Deresi mevkinde yapılan arazi aramasında, 4 savunma tipi el bombası, 16 fünye, 5 dinamit lokumu, farklı çaplarda 236 fişek, 10 metre saniyeli fitil, 3 Kaleşnikof Piyade Tüfeği şarjörü, bir fişek kütüklüğü, 6 şarjör kılıfı, bin 280 kilogrampatlayıcı madde yapımında kullanılacağı değerlendirilen beyaz kimyasal toz ile 4 bin 380 kilogram gübre bulundu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler